ПОКАЗАЛИ КЛАСУ: Омладинци Звезде доминирали у дербију против Партизана, резултат ископирали

27.09.2015. 12:17
Мића пашић
Stadion Crvene zvezde
Стадион Црвене звезде / Извор: МН Press

Црвено и црно-бели омладинци састали су се на помоћном терену стадиона "Маракана".

Омладинци Црвене звезде добили су дерби против Партизана на помоћном терену Маракане резултатом 3:1, као што су то две недеље раније учинили и њихове сениорске колеге. Сви голови пали су у другом полувремену. Звезда је повела у 47. минуту фантастичним голом Луке Аџића, а само два минута касније Партизан је преко Саве Петрова изједначио на 1:1. Црно-бели су имали и пенал који Филип Чармељ није реализовао, тачније промашио је гол. Звезда је повела, такође из једанаестерца, а прецизан са беле тачке био је капитен Лазар Туфегџић. У финишу меча на 3:1 повисио је Марко Платиша.

Дерби је у првом полувремену био прилично досадан, али су се у наставку посебно Звездини омладинци разиграли, загосподаривши средином терена.

Утакмицу су гледали Миодраг Божовић, тренер првог тима, као и почасни председник Драган Џајић. На трибинама је било доста бивших играча црвено-белих, између осталих Горан Друлић и Јован Станковић.