27.12.2014. 19:16
Rukometaši Srbije
Рукометаши Србије / Извор: Фото: Рукометни савез Србије

У Дохи, пред 8.000 гледалаца, Србија изгубила 27:26 (14:13).

Подмлађен тим рукометне репрезентације Србије изгубио је у Дохи од Катара 27:26 (14:13). Меч је одигран у дворани "Лусаил" пред 8.000 гледалаца где ће се играти финале Светског првенства у јануару. У недељу од 16 сати Србија игра против Русије.

Србија је добро почела прво полувреме и у 18. минуту повела 9:5. Ипак, домаћини, које са клупе предводи трофејни тренер Валеро Ривера, су изједначили у 24. минуту на 9:9. И у наставку су "орлови" повели са два разлике, али је одличан на голу Катара био некадашњи чувар мреже Југославије Горан Стојановић. Домаћи су преокренули резултат, а када је у 55. минуту Жарко Марковић донео три гола предности победник је био познат.

Најбољи у српском тиму је био Давор Чутура са шест голова, док је Немања Зеленовић постигао пет. У Катару се највише истакао Рафаел да Коста са осам голова. Катар се озбиљно спремио за Светско првенство, па је тако довео неколико рукометаша из разних земаља, а међу њима су Горан Стојановић, Данијел Шарић, Елдар Мемишевић, Жарко Марковић и Јово Дамјановић.

- Утакмица је била права такмичарска, нарочито домаћину који је на прагу СП. Мислим да смо током целе утакмице играли борбено, храбро, екипа на терену је спровела све замисли. Задовољан сам односом, с обзиром да смо имали шест дебитаната. Имали смо проблем са реализацијом, а радује што смо долазили у шансе из јасних ситуација – рекао је селектор Дејан Перић.