КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ЕП: Две глупости Србије поништиле Матићеву мајсторију!

29.03.2015. 19:58 22:49
Radost fudbalera Portugala
Радост фудбалера Португала / Извор: Профимедиа

"Орлови" пружили достојан отпор домаћину, али нису успели да изненаде.

Нови пораз репрезентације Србије. Без обзира на жељу и наду коју су полагали да из Португала могу да се врате са барем освојеним бодом "орлови" ипак нису успели да изненаде фаворизоване домаћине, који су славили са 2:1. Карваљо и Коентрао пронашли су пут до Стојковићеве мреже, а Матић је мајсторијом само успео да ублажи пораз.

Од првог минута репрезентација Србије храбро се супротставила фаворизованом домаћину. Водила се велика борба на свим деловима терена, али после почетног испитивања снага Португал је повео. Баста је у жељи да отклони опасност испред гола избацио лопту из корнер. Коентрао је послао добру лопту у шеснаестерац а тамо је у скоку највиши био искусни Карваљо који је савладао Стојковића.

ГРУПА И

Албанија – Јерменија 2:1

(Маврај 77, Гаши 81. - Мовсисјан 4.)

Португал – Србија 2:1

ТАБЕЛА:  Португал 9, Данска 7, Албанија 7, Србија 1, Јерменија 1.

После поготка обе екипе наставиле су у истом ритму. Борило се за сваку лопту, играло се на граници фаула. "Орлови" су на све начине покушавали да пронађу пут до гола Патрисија, али су пред голом Португалаца виђене тек две три полуприлике Љајића и Тадића. Играо се 30. минут када је Роналдо шутирао са двадесетак метара, али је Стојковић сјајно интервенисао. Само неколико минута касније, Кристијано је прошла по страни, вратио лопту у средину али је Ивановић одлично интервенисао и избацио лопту у корнер из ког Португалци нису били опасни.

Nemanja Matić
Немања Матић / Извор: Профимедиа

Почетак другог дела обележила је сјајна шанса Србије. Тада је Тадић послао идеалну лопту у срце шеснаестерца, а тамо је Митровић са само десетак метара главом послао лопту преко гола. Храбра игра Србије у другом полувремену награђена је евроголом Матића. После корнера лопта је дошла до у срце шеснаестерца до Петровића који је пребацио до Матића који је маказицама сместио у мрежу Патрисија. Али радост због изједначења није дуго трајала пошто је већ у следећем нападу Мутињо искористио успаваност одбране послао лопту до Коентраа коме није било тешко да савлада Стојковића и врати предност својој екипи.

До краја сусрета "орлови" нису успели озбиљније да запрете, док су са друге стране домаћини желели и трећи погодак али је до истека 90. минута на снази остао резултат 2:1.

ПОРТУГАЛИЈА - СРБИЈА 2:1

СТРЕЛЦИ: 1:0 Карваљо у 10, 1:1 Матић у 61, 2:1 Коентрао у 63. минуту.

СТАДИОН: Ла Луж, Лисабон.

ГЛЕДАЛАЦА: 60.000

СУДИЈА: Ђанлука Роки (Италија)

ЖУТИ КАРТОНИ: Коентрао (Португалија), Матић, Коларов, Љајић, Ђуричић (Србија).

ПОРТУГАЛ: Патрисио, Босингва, Алвеш, Карваљо (од 16. Фонте), Елисеу, Нани, Мутињо, Тијаго, Коентрао (од 74. Кварежма), Дани (од 85. Вилијам), Роналдо.

СРБИЈА: Стојковић, Баста, Ивановић, Настасић, Коларов, Петровић, Матић, Љајић (од 84. Шкулетић), Тадић (од 74. З. Тошић), Марковић (од 65. Ђуричић), Митровић.

Пренос меча уживо могли сте да пратите на порталу Србија Данас.

Утакмица је завршена ... Португал - Србија 2:1

До краја сусрета, Србије је на све начине покушавала да дође до новог изједначења али "орлови" нису успели озбиљније да запрете. Са друге стране Португалци су желели да стигну до трећег поготка али је до истека 90. минута мрежа Стојковића остала мирна.

Само што се стишала радост због поготка "орлова" Португалци поново долазе до вођства. Успаваност одбране искористио је Мутињо који је послао сјајну лопту до Коентраа коме није било тешко да савлада усамљеног Стојковића.

Fudbalska reprezentacija Portugala
Фудбалска репрезентација Португала / Извор: Реутерс

Добра игра Србије у другом полувремену награђена је евроголом Немање Матића. Играо се 61. минут када је Коларов извео корнер, лопта је у срцу шеснаестерца стигла до Настасића који је пребацио до Матића који је маказицама послао лопту у мрежу немоћног Патрисија.

На почетку другог полувремена Србија је имала најопаснији напада на утакмици. Тадић је одлично убацио лопту у шеснаестерац где је Митровић са свега десетак метара главом шутирао преко гола.

Играо се 30. минут када је Роналдо шутирао са двадесетак метара, али је Стојковић сјајно интервенисао. Само неколико минута касније, Роналдо је прошао по страни, вратио лопту у средину али је Ивановић одлично интервенисао и избацио лопту у корнер из ког Португалци нису били опасни.

Рани примљени погодак није много поколебао "орлове" који су наставили да пружају достојан отпор фаворизованом противнику. Шутеве ка голу Патрисија упутили су Тадић и Љајић али нису успели озбиљније да запрете.

Без обзира на то што је Србија храбро почела утакмицу, Португалија је већ у 10. минуту стигла до вођства. Коентрао је убацио лопту а у срцу шеснаестерца је највиши у скоку био Карваљо коме није било тешко да савлада Стојковића.