ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Челсијево "Лабудово језеро", Бане асистент! (ВИДЕО)

17.01.2015. 18:00 14:38
Dijego Kosta
Дијего Коста / Извор: Реутерс

Екипа Жозеа Муриња учврстила се на врху табеле енглеског шампионата.

Челси је најубедљивијом победом у досадашњем току шампионата побегао најближем ривалу Манчестер ситију на пет бодова разлике. Мурињова машинерија је демолирала "лабудове" из Свонсија са 5:0, а по два гола постигли су Дијего Коста и Бразилац Оскар. Пет гол наместио је капитен Србије Бане Ивановић, који је у 79. минуту сјајно асистирао Ширлеу, а овом није било тешко да на празан гол савлада немоћног Фабијанског.

Ливерпул јел наставио са добрим партијама, а овог пута савладали су Астон Вилу на "Вила парку" са 2:0, захваљујући головима Боринија и Ламерта. Цео меч одиграо је српски нападач Лазар Марковић. Истим резултатом Манчестер Јунајтед славио је у Лондону против екипе КПР, головима Фелаинија и Вилсона.

Džejms Vilson
Џејмс Вилсон / Извор: Реутерс

Корак назад у борби за опстанак направили су Лестер поразом код куће од Стоука (1:0), као и Барнли, који је бодове препустио све бољем Кристал Паласу (3:2), док је Тотенхем тек у финишу срушио отпор Сандерланда за победу којом је преузео пето место на табели.

У последњем сусрету дана, Саутемптон је головима Елије у 16. и 62. минуту савладао Њукасл на "Сент Џејмс парку" и тако задржао прикључак за Челсијем и Манчестер ситијем. Душан Тадић играо је од 60. минута, када је уместо њега ушао Шејн Лонг.