ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Агуеро и судија Дин донели Ситију бод (ВИДЕО)

08.11.2014. 20:41
Serhio Aguero postiže gol u meču KPR - Mančester siti u 11. kola Premijer lige
Серхио Агуеро постиже гол у мечу КПР - Манчестер сити у 11. кола Премијер лиге / Извор: Бета/АП

Шампион Енглеске Манчестер сити само је ремизирао на гостовању Квинс Парк Ренџеру, уз (не)знатну помоћ судије Мајка Дина. Домаћин је два пута водио против "грађана", али је Кун Агуеро са два гола још једном показао класу.

Последњи меч суботњег програма 11. коло Премијер лиге између Квинс Парк Ренџерса и Манчестер ситија  (2:2) донео је много спорних момената већ у првом полувремену.

Фудбалер домаћег тима Чарли Остин постигао је чак три поготка у првих двадесет минута игре, али се његово име само једном нашло на семафору! Док је први гол, који је постигао већ у осмом минуту, заслужено поништен због дубоког офсајда, непризнат погодак који је виђен минут касније један је од контроверзнијих момената у сезони, пошто је голман Ситија Џо Харт приликом извођења слободног ударца послао лопту директно нападачау КПР-а који је хитро реаговао и послао лопту у мрежу.

Међутим, ни овај гол није признат пошто је  Харт имао дупли контакт лоптом, а додатну контроверзу судија Мајк Дин изазвао је пропустивши да досуди индиректан ударац за домаћина, већ је захтевао да се лопта помери десетак метара испред позиције на којој је голман Ситија направио грешку, пошто је ту било место прекршаја!?

Čarli Ostin postiže gol u meču KPR - Mančester siti
Чарли Остин постиже гол у мечу КПР - Манчестер сити / Извор: Бета/АП

Ипак, Остин је добру игру обележио (признатим) голом у 21. минуту, када се умало још једном нашао у офсајду, али је помоћни судија (чини се) исправно проценио његову позицију и пустио игру, а нападач "полицајаца" погодио мрежу.

Ипак, радост домаћих није трајала дуго, јер је Кун Агуеро постигао једанаести погодак у лиги, али је и он био крајње споран. Шпански фудбалер се најпре (можда) нашао у офсајду, да би после изванредног пријема дубинске лопте ногом, примирио је руком, а потом погодио за изједначење.

Друго полувреме донело је много мање спорних детаља, али су и у њему виђена два поготка. КПР је поново стигао до вођства аутоголом Демикелиса у 76. минуту, да би у 83. Кун Агуеро новим голом донео друго изједначење.

Резултате суботњих мечева погледајте ОВДЕ.