ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Агуеров покер на „Етихаду“

18.10.2014. 15:39 14:38
Serhio Aguero
Серхио Агуеро / Извор: Профимедиа

Манчестер сити савладао Тотенхем 4:1, а Аргентинац је постигао све голове за домаће.

Много узбуђења је било у првом мечу осмог кола Премијер лиге. Манчестер сити је, на свом терену, победио Тотенхем 4:1 (2:1), а све голове за енглеског шампиона је постигао Аргенац Серхио Агуеро.

Само два играча Манчестер ситија су постигла четири гола на једном премијерлигашком мечу. То су Серхио Агуеро и Един Џеко и оба су то урадила против Тотенхема.

Као што се и очекивало виђена је права голеада на „Етихаду“, а погодака је могло да буде и више, али су се истакли чувари мреже. Прво је Уго Лорис одбранио пенал Агуеру у 32. минуту, а Џо Харт је исто урадио Солдаду у 62. минуту. Гости из Лондона су меч завршили са десеторицом, јер је Федерико Фацио у 67. минуту добио црвени картон због фаула.

Домаће је у 28. минуту задесио велики пех јер се повредио Франк Лампард, па је на носилима изнет са терена. Уместо њега је у игру ушао Фернандињо.