ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Без победника у дербију северног Лондона

27.09.2014. 20:38
Naser Čadli postiže vodeći gol za Totenhem u meču protiv Arsenala u šestom kolu Premijer lige
Насер Чадли постиже водећи гол за Тотенхем у мечу против Арсенала у шестом колу Премијер лиге / Извор: Бета/АП

Дерби меч енглеске престонице обележиле грешке. Госте у вођство довео Чадли, а изједначио је Окслејд-Чемберлен петнаест минута пре краја сусрета на "Емирејтсу".

Фудбалери Арсенала и Тотенхема ремизирали су 1:1 (0:0) у последњој утакмици суботњег програма Премијер лиге.

У дербију северног Лондона није било победник, али је било много узбуђења. Попут дербија Ливерпула раније током дана, ни у престоници није било погодака у првом полувремену, али су се актери потрудили да својим навијачима донесу одређену тензију. На жалост по једне и друге, не и коначну радост.

Тотенхем је повео после десет минута игре у наставку сусрета, када је после лошег комбиновања дефанзивне и везне линије Арсеналовог тима, Ерик Ламела одузету лопту на средини терена одлично проследио ка Насеру Чадлију, а овај сигурно погодио супротан угао мреже Војчеха Шчесног.

Ипак, изједначење домаћем тиму и поделу бодова на "Емирејтсу" донео је Алекс Окслејд-Чемберлен у 74. минуту, искористивши велику гужву и смушеност одбране "певаца". Ово је четврти реми "тобџија" на пет последњих мечева у шампионату.