ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Јунајтеду битка за Манчестер, Фабрегас за спас у последњи час (ВИДЕО)

12.04.2015. 16:50
Maruan Felaini postiže gol za Siti u derbiju Mančestera
Маруан Фелаини постиже гол за Сити у дербију Манчестера / Извор: Танјуг

"Црвени ђаволи" после преокрета савладали градског ривала. "Полицајци" испустили значајан бод у борби за опстанак после грешке голмана Грина два минута пре краја.

У претпоследњем мечу 32. кола Премијершипа, у 169. дербију Манчестера, Јунајтед је на свом "Олд Трафорду" убедљиво савладао Сити резултатом 4:1. "Ђаволи" су направили велики преокрет после раног вођства гостију које је у предност довео Серхио Агуеро већ у 8. минуту. Сити је у тим моментима имао иницијативу и чинило се да ће врло брзо стићи и до веће предности. Међутим, већ на истеку четврт часа игре Ешли Јанг се сјајно снашао пред голом гостију и поравнао резултат.

Исти играч је био најзаслужнији и за други погодак. Играо се 27. минут када је одлично упослио на другој стативи Маруана Фелаинија који се само поклонио за потпуни преокрет. Тим резултатом отишло се на одмор, да би "грађани" у наставку потпуно потонули. Средином другог полувремена Руни је упослио Хуана Мату који се нашао у офсајду, али је помоћни судија то превидео, па је домаћин на контроверзан начин удвостручио предност на "Театру снова".

Јуан Мата сцорес фром ан offside поситион... by wittyfutty

Крис Солинг је у 73. минуту комплетирао очајан дан одбране гостујућег тима за потпуни дебакл (4:1), а одлични Кун Агуеро успео је само да ублажи пораз у 89. минуту.

Sesk Fabregas slavi pobednički gol u meču KPR - Čelsi
Сеск Фабрегас слави победнички гол у мечу КПР - Челси / Извор: Танјуг

Фудбалери Челсија славили су једну од најважнијих победа у борби за шампионску титулу у Премијер лиги. "Плавци" су се на гостовању КПР-у у првом мечу недељног програма дуго мучили против домаћег тима, али је у самој завршници, после очајног испуцавања лопте голмана Грина, Челси у полуконтри стигао до јединог гола. Еден Азар је припремио прилику Сеску Фабрегасу, а овај постигао гол којим је сачувао тиму Жозеа Муриња седам бодова предности у односу на Арсенал пред последњих шест кола шампионата.