ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Челси разочарао на старту, Ван Галу победа за рођендан (ВИДЕО)

08.08.2015. 15:39 14:38
Proslava pogotka
Прослава поготка / Извор: Бета/АП

Бранилац титуле одиграо само 2:2 против Свонсија. Куртоа добио црвени картон.

Овогодишње издање Премијер лиге отвара се дерби утакмицом између Манчестер јунајтеда и лондонског Тотенхема. Луј Ван Гал и његов колега Аргентинац Маурисио Покетино извели су очекиване стартне поставе, осим што међу стативама за "црвене ђаволе" није било Давида Де Хее који није био у протоколу за меч. Такође, једно од најзвучнијих појачања Јунајтеда овог лета Бастијан Швајнштајгер није био међу једанаест играча, али он је нашао своје место међу седам резерви протоколарно пријављених главном судији меча Џонатану Мосу.

Утакмицу на "Олд Трафорду" доста је сигурније отворио Тотенхем, а прву праву прилику у петој минути имао је Данац Кристијан Ериксен, који је шутирао тик преко гола након одличног проигравања Херија Кејна. Није успео у првих двадесетак минута утакмице Манчестер јуњтед да оствари било какву иницијативу или гол шансу, а онда је након солидне полуконтре у 22. минуту, која је била резултат грешке гостију и продора по десној страни лопта дотурена до Вејна Рунија испред гола "певаца", а несрећни Кајл Вокер је неспретно "ћушнуо" лопту у своју мрежу. Јунајтед и након гола још није упутио нити један шут ка голу противника, а сезона је отворена аутоголом, по први пут у историји овог такмичења.

Након постигнутог поготка иницијативу су преузели домаћини, а очигледна несигурност се увукла у редове гостију, као последица повећане нервозе.

Bastijan Svajnstajger
Бастијан Свајнстајгер / Извор: Бета/АП

После нове грешке везног реда Тотенхема, Хуан Мата добија лопту на ивици казненог простора, први пут погађа одбрамбеног играча, а након одбијене лопте шутира поред гола. Друго полувреме почело је у нешто споријем темпу, што више одговара домаћинима који држе минималну предност. Нова звезда "црвених ђавола" Бастијан Швајнштајгер у ушао је у игру уместо Мајкла Керика у 60. минуту.

Утакмица је у наставку била право шаховско надмудривање два врхунска стратега, али је Ван Гал однео велику победу. Мора се напоменути да је после дуже времена одбрана Јунајтеда изгледала је прилично сигурно. Крис Смолинг је показао да је израстао у дефанзивца светске класе, а појачање на десном беку Матео Дармиан био сигуран у пасу, а у ваздуху је претежно био непралазан.

Драматично је било у финишу меча, Кристијан Ериксен је шутирао веома снажно из велике близине, али је по ко зна који пут сигуран био појачање на Голу Серхио Ромеро. Јунајтед је добио сјајну замену за фантастичног Давида Де Хеу.

У наставку дана, било је веома занимљиво, а виђено је много голова. Највише их је било у дуелу Лестера и Сандерленда, чак шест, с тим да су "лисице" биле успешније са 4:2. Ријад Махрез је два пута погодио мрежу "црних мачака" које су пораз ублажиле у другом полувремену, погоцима Стивена Флечера и Џермејна Дефоа. Меч без победника је одигран на "Гудисону" у Ливерпулу где је домаћин Еевертон успео да се избори за бод. Нови члан Премијер лиге, Вотфорд је два пута водио, али је Аруна Коне погодио за коначних 2:2, у 86. минуту.

Као гости су славили Кристал Палас и Астон Вила. Кристал Палас је победио Норич са 3:1, док је Вила савладала Борнмаут са 1:0

Најнепријатније изненађење је направио Челси. Бранилац титуле је на свом стадиону одиграо само 2:2 против Свонсија. Од 52. минута је Челси играо са десеторицом јер је Тибо Куртоа добио црвени картон. Белгијски чувар мреже је, у намери да спречи контру, оборио противничког играча на ивици шеснаестерца. Судија је показао на белу тачку и црвени Куртои. Гомис је извео најстрожу казну и био је сигуран.