ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Још једна катастрофа Јунајтеда!

21.09.2014. 16:48
Robin van Persi
Робин ван Перси / Извор: Бета/АП

Велико изненађење представља пораз Тотенхема на свом стадиону од екипе ВБА.

Пето коло Премијер лиге донело је нови шок за навијаче Манчестер јунајтеда, који су и поред чињенице да су водили са 3:1, успели да изгубе са 5:3 од екипе Лестер ситија. Водили су "црвени ђаволи" са 2:0 већ после 16 минута игре, головима Ван Персија и Ди Марије, који је постигао прелеп погодак после асистенције Рунија. До краја полувремена Леонардо Уљоа је смањо на 2:1, сјајним ударцем главом.

У наставку Андер Ерера је повисио на 3:1, али тада креће суноврат екипе Луја ван Гала. Нуџент је са беле такчке смањио у 62. минуту, да би бивши фудбалер Интера Естебан Камбијасо, само два минута касније донео егал својој екипи. У 79. минуту Ворди је донео преокрет својој екипи, а победу је потврдио Уљоа, који је постигао гол из пенала у 83. минуту. Јунајтед је у последњих седам минута играо са 10 фудбалер, посто је Блекет добио директан црвени картон. На "Вајт харт лејну" Тотенхем је изгубио од ВБА, голом Морисона у 74. минуту.