ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Каква утакмица, гол Митровића, бомбе Рунија и Дамета, а на крају...

12.01.2016. 22:45
Aleksandar Mitrović
Александар Митровић / Извор: Реутерс

Одигране уводне утакмице 21. кола Премијер лиге.

Без победника завршена је утакмица Премијер лиге између Њукасла и Манчестер јунајтеда, али је голова било на претек. Резултат је био 3:3, а "свраке" су биле те које су изједначавале. Посебно запажен је био и Александар Митровић са голом и додавањем (асистенцију погледајте ОВДЕ). Српски нападач мрежу "ђавола" је погодио са беле тачке, с тим да је и изборио најстрожу казну.

Повели су "црвени ђаволи" голом Вејна Рунија са беле тачке, да би у 38. минуту на 2:0 повећао Џес Лингард. Онда је Митровић главом спустио лопту Георгину Вајналдуму, за 2:1. Србин се у 67. минуту изборио за пенал, а Крис Смолинг је добио жути картон због прекршаја. Митровић није испоштовао правило да играч који се изборио за пенал не треба да шутира. Хладнокрвно је извео најстрожу казну. Лопта је отишла у једну страну, а Давид де Хеа се бацио у другу.

И када се чинило да ће остало 2:2, Руни је "бомбом" донео предност гостима. Ипак, све је "поништио" Пол Дамет, такође лепим голом.

Осим Манчестера, три гола у гостима дао је и Вест Хем. "Чекићари" су са 3:1 победили Борнмут.

ОВДЕ прочитајте више о новом играчу Ливерпула, а ОВДЕ који је још српски нападач погодио мрежу противника