ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Арсеналов осми везани тријумф, пораз Тотенхема код куће (ВИДЕО)

11.04.2015. 17:57 14:38
Detalj iz meča Barnli - Arsenal
Детаљ из меча Барнли - Арсенал / Извор: Танјуг

Захваљујући Јанику Болазију Кристал палас остварио четврту узастопну победу. "Тобџије" забележиле 11 тријумф у последњих 12 мечева у лиги.

Најубедљивију победу у 32. колу Премијер лиге остварили су фудбалери Кристал паласа који су као гости победили Сандерленд 4:1. Јунак меча је троструки стрелац Јаник Болази. Кристал паласу је ово четврта узастопна победа, а укупно 11. За највеће изненађење се побринула Астон Вила која је као гост победила Тотенхем 1:0. Једини стрелац је био Бентеке у 35. минуту. Гости су у самом финишу остали без Санчеза који је добио други жути картон.

Janik Bolazi
Јаник Болази / Извор: Бета/АП

Саутемптон је остварио и 17. победу ове сезоне јер је на свом стадиону савладао Хал 2:0. За домаће је од 61. минута играо српски репрезентативац Душан Тадић.

Велики преокрет су направили фудбалери Лестера који су до 80. минута губили 2:1 од ВБА, а онда су преокренули преко Хата, и Вардија који је погодио мрежу у првом минуту судијске надокнаде. Последњепласираном тиму је ово друга победа узастопно, а шеста укупно.

У последњем мечу суботњег програма Арсенал је на гостовању Барнлију славио минималним резултатом 1:0. Одлучујући моменат на мечу, за осму везану победу у Премијершипу и 11. у последњих 12 мечева распуцаних "тобџија", догодио се већ у 12. минуту сусрета када се Арон Ремзи добро снашао у казненом простору домаћина и постигао гол у свом јубиларном 150. мечу у Премијер лиги.