ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Лестер је ПРВАК Енглеске (ВИДЕО)

02.05.2016. 23:03
FK Lester siti
ФК Лестер сити / Извор: Реутерс

"Лисицама" у корист ишао реми Челсија и Тотенхема.

Нови првак Енглеске је Лестер сити. "Лисице" Клаудија Ранијерија два кола пре краја су и математички обезбедиле титулу пошто су Челси и Тотенхем одиграли нерешено - 2:2. Сада, два кола уочи краја сезоне у Премијер лиги, Лестер има седам бодова више од другопласираних "певаца". Иначе, ово је прва титула у историји Лестера (журку погледајте ОВДЕ), за које многи нису веровали да ће до краја да издрже трку са осталим тимовима из Енглеске.

Томић пред Радник ОБЈАСНИО да ли ИНЦИДЕНТИ ван терена утичу на његову екипу

Тотенхем је одлично почео гостовање на "Стамфорд бриџу", пошто је на полувреме отишао са предношћу од 2:0. Водећи гол дао је Хари Кејн, да би у 44. минуту Сон Хеунг-Мин повећао на 2:0. У наставку меча, "плавци" су се "пробудили" и дали два гола. Стрелци су били Гари Кејхил и Еден Азар, у 58. и 83. минуту.

За Челси који је тренутно девети играли су Бранислав Ивановић и Немања Матић, до 78. минута.

ОТВОРИО ДУШУ: Тадић за Србију Данас о статусу у репрезентацији и рекорду Премијер лиге (ФОТО)

На самом крају меча дошло је и до гужве у којој су учествовали Муса Дембеле из Тотенхема и Дијего Коста из Челсија.

ШИРОМ ЕВРОПЕ: Лестер је ПРВАК Енглеске, а Тоти је остао МАЈСТОР (ВИДЕО)