ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Мата спасао Јунајтед нових брига

08.11.2014. 18:05 20:43
Huan Mata slavi pobedonosni gol u meču Mančester junajted - Kristal palas
Хуан Мата слави победоносни гол у мечу Манчестер јунајтед - Кристал палас / Извор: Бета/АП

Везни фудбалер донео "црвеним ђаволима" први тријумф после три меча паузе. Душан Тадић играо је свих 90 минута у победи Саутемптона над Лестером.

Поподневни мечеви Премијер лиге потпуно су разочарали љубитеље фудбала у Енглеској и широм света. На четири меча до 50. минута сусрета није виђен нити један погодак, да би "лед пробио" последњепласирани Барнли у мечу против Хала, којим су домаћи стигли до прве победе у шампионату резултатом 1:0.

Манчестер јунајтед дуго се мучио против Кристал паласа, а нове муке Луја Ван Гала и навијача "црвених ђавола" спречио је Хуан Мата голом у 67. минуту. Јунајтед поново није бриљирао, али је и поред тога забележио важан тријумф, први после три меча поста, којим се приближава местима који воде у Лигу шампиона.

Јунак нове победе Саутемптона над "дављеником" Лестером (2:0) био је двоструки стрелац Шејн Лонг, головима у последњих четврт сата игре. Српски репрезентативац Душан Тадић одиграо је још један солидан меч у дресу "светаца" у којем је одиграо свих 90 минута.

У мечу Вест Хем - Астон Вила мреже није било погодака.