ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Лампардова мајсторија донела бод Ситију!

21.09.2014. 17:54 14:38
Frank Lampard
Франк Лампард / Извор: Профимедиа

У дерби сусрету шестог кола Премијер лиге, Манчестер сити и Челси одиграли су нерешено 1:1 (Лампард 85. - Ширле 71.)

У дерби сусрету шестог кола на актуелни шампион Манчестер сити одиграо је нерешено 1:1 са лидером шампионата, екипом Челсија. Изузетно узбудљиво је било на „Етихаду“, Сити је имао посед лопте у првом делу и одличну игру, али су мреже мировале. Друго полувреме донело је далеко више узбуђења. Прво је Забалета због оштрог старта над Дијегом Костом зарадио искључење, а само пет минута касније Андре Ширле је довео „плавце“ у вођство.

После 13 сезона проведених у екипи Челсија, Франк Лампард, ушао је у игру у 78. минуту уместо српског репрезентативца Александра Коларова и седам минута касније постигао први гол у дресу "грађана". Ваља напоменути да су му навијачи обе екипе аплаудирали по уласку на терен, а погодак којим је Сити дошао до изједначења, није прославио.

Сити је кренуо је све или ништа, Пелегрини је уместо Коларова убацио Франка Лампарда, који је у 85. минуту разгалио све навијаче „грађана“, а госте натерао да се ухвате за главу. Сјајна акција Силве који је пребацио лопту до Милнера, а „супер Франк“ је полу волејем лопту сместио у доњи десни угао Куртое. Ето, шта је фудбал. До краја утакмице није било више узбуђења. Бранислав Ивановић и Немања Матић одиграли су читав меч за Челси. У другом сусрету дана, ВБА је изненадио екипу Евертона и на "Гудисон парку" славио са 3:2.