ШИРОМ ЕВРОПЕ: Интер добио дерби и преузео чело, Барса сигурна против Шћеповићевог Хетафеа! (ВИДЕО)

31.10.2015. 15:49 14:38
Gari Medel slavi gol u meču Inter- Roma
Гари Медел слави гол у мечу Интер- Рома / Извор: Бета/АП

Јувентус у надокнади стигао до победе у градском дербију. Дортмунд славио на гостовању Вердеру и почео да хвата прикључак са Бајерном. Кутињо срушио "Стамфорд бриџ". Манчестер Сити "са креча" до победе.

Фудбалери Ливерпула савладали су Челси резултатом 2:1 (1:1) у првом мечу 11. кола Премијер лиге. У дуелу екипа са веома ексцентричним тренерима, више успеха имао је онај са "Гоподином Нормалним" на клупи. После првенца у Лига купу (више о томе погледајте ОВДЕ)Јирген Клоп је уписао први тријумф и у Премијершипу, иако је тим Жозеа Муриња имао предност већ од 4. минута голом Рамиреса. Прилично несадржајно прво полувреме завршено је узбудљиво, јер је Филип Кутињо у трећем минуту надокнаде донео изједначење "црвенима".

У наставку је било доста занимљивије, да би у 74. минуту Кутињо постао потпуни херој екипе са Мерсисајда, пошто је још једном затресао мрежу "плаваца".

Потпуни делиријум међу гостима настао је девет минута касније када је Кристијан Бентеке погодио и потврдио тријумф гостију. Ипак, све је могло бити другачије да је у 68. минуту судија Мајк Клатенбург показао други жути картон Лукашу Леиви због једног прекрашаја, односно, да је два минута пре вођства Ливерпула, Оскар после одузете лопте Бразилцу на средини терена погодио са готово центра игралишта.

Манчестер сити се дуго мучио са Норичом, али је у завршници успео да сломи "канаринце" голом, Јаје Туреа са беле тачке у 89. минуту. Претходно је Жероум поравнао резултат после вођства домаћих голом Отамендија у 67. минуту. Тако су "грађани" избегли други везани реми у шампионату.

Мање успеха је имао њихов градски ривал Јунајтед који је ремизирао без голова против Кристал паласа на "Селхрст парку", па су "ђаволи" уписали други узастопни реми и сада на табели заостају четири бода за Ситијем. Арсенал је у другом полувремену сломио отпор Свонсија (0:3), головима Жируа, Кошћелног и Кембела.

Fudbaleri Dortmunda slave gol Marka Rojsa
Фудбалери Дортмунда славе гол Марка Ројса / Извор: Бета/АП

Борусија Дортмунд забележила је трећу везану победу, тријумфом у дербију над Вердером у Бремену (3:1). Јунак "милионера" био је Марко Ројс који је постигао нова два гола, док је један дело Мкитарјана. Дортмунд је тако искористио кикс Бајерна у петак и стигао на пет бодова заостатка за Баварцима на табели.

Један пд противника Партизана у Лиги Европе, немачки Аугзбург наставља са посртањем. Баварци су против Мајнца били на прагу прве победе у Бундеслиги после пет мечева без тријумфа, али је сјајни Јапанац Јошинори Муто хет-триком спречио славље домаћег тима. занимљиво је да је свој трећи гол псотигао у трећем минуту надокнаде и тако остави Аугзбург закован за дно табеле.

Реал Мадрид је уписао нову победу у Примери у мечу против Лас Палмаса (3:1), а све је било завршено већ у првом делу игре. Поново је стрелац био Кристијано Роналдо (више о томе погледајте ОВДЕ), а голове су постигли Иско и Хесе, док је за госте једини стрелац био Ернан.

Kristijano Ronaldo postiže gol u meču sa Las Palmasom
Кристијано Роналдо постиже гол у мечу са Лас Палмасом / Извор: Бета/АП

Барселона је на гостовању Хетафеу забележила сигуран тријумф од 2:0, у мечу који је обележио Серхи Роберто (више о томе можете видети ОВДЕ). Барса је уписала трећи везани тријумф и изједначила се на челу табеле са Реалом. Свих 90 минута за домаћина одиграо је Стефан Шћеповић.

Фудбалери Јувентуса забележили су тек четврту победу у шампионату, пошто су у веома неизвесном градском дербију били бољи од Торина резултатом 2:1. Шампион Италије је до предности изванредним голом Пола Погбе (можете га видети ОВДЕ), али је почетком наставка Ћезаре Бово поравнао резултат. Када је деловало да ће "Стара дама" поново киксирати, Хуан Квадрадо је у трећем минуту надокнаде донео победу прваку и поравнање са градским ривалом по броју освојених бодова (15) и деобу 10. места. Занимљиво је да је и у тој акцији изванредан потез одиграо Погба, када је петом наставио акцију из које је Алекс Сандро асистирао Квадраду.

Интер је још једном показао "ружан" фудбал, али је славио победу у дерби мечу 11. кола против Роме (1:0). "Нероазури" су упутили само два шута у оквир гола Војчеха Шчешног, али је и то било довољно за тријумф и чело табеле, на којем су сменили управо римску "вучицу". Једини гол на мечу дело је Гарија Медела који је у 31. минуту сјајно погодио са 25 метара за, како се испоставило, коначан резултат.