ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Ремзи у надокнади срушио кристалну палату!

16.08.2014. 20:34
Loren Košćelni
Лорен Кошћелни / Извор: Профимедиа

Иако се чинило да ће Кристал палас приредити још једно изненађење у првом колу енглеског шампионата, 23-годишњи Велшанин је обрадовао домаћу публику.

Фудбалери Арсенала су на свом терену савладали Кристал Палас са 2:1 у првом колу Премијер лиге, а херој домаћих навијача био је Арон Ремзи који је постигао гол у првом минуту судијске надокнаде. Екипа Паласа током целог меча играла је храбро и прва је стигла до гола преко Бредеа Хагеланда у 35. минуту.

Ипак, домаћин је уз доста муке успео да изједначи голом Лорана Кошћелног у завршници првог дела утакмице. Кристал Палас је у 88. минуту остао без искљученог Џејсона Панчона, а три минута касније Ремзи је искористио гужву после корнера и донео победу "тобџијама".

Арсенал - Кристал палас 2:1 (Кошћелни 45 1, Ремзи 90 1, Хагеланд 35.)

Премијер лига, прво коло:

Манчестер Јунајтед - Свонси 1:2 (Руни 53. - Ки 28, Сигурдсон 72.)

Лестер - Евертон 2:2 (Улоа 22, Вуд 86. - Мекгиди 21, Нејсмит 45.)

Квинс Парк Ренџерс - Хал 0:1 (Честер 52.)

Стоук - Астон Вила 0:1 (Вајман 50.)

Вест Бромвич Албион - Сандерленд 2:2 (Берахино 42 п, 74. - Катермол 5, Ларсон 85.)

Вест Хем - Тотенхем 0:1 (Дајер 90 3.)

Арсенал - Кристал Палас 2:1 (Кошћелни 45, Ремзи 90 1. - Хангеланд 35.)