ШИРОМ ЕВРОПЕ: Тадићев трећи гол ове сезоне, нула, Реала, Рамирез и Вилијан спасили Челси (ВИДЕО)

26.09.2015. 15:49
Dušan Tadić
Душан Тадић / Извор: Профимедиа

Српски репрезтентативац постигао погодак за Саутемптон у 54. минуту. Мадриђани одиграли без голова са Малагом. Манчестер сити на две утакмице примио шест голова.

Душан Тадић наставља са одличним играма у дресу Саутемптона. Репрезентативац Србије постигао је трећи погодак ове сезоне, а један је од најзаслужнијих за победу над Свонсијем 3:1. Он је у 54. минуту постигао погодак и тако довео своју екипу у вођство 2:0.

У озбиљну кризу је упао Манчестер сити. У првих пет кола Премијер лиге није примио ниједан гол, а на последње две чак шест. После пораза на свом терену у прошлом колу од Вест Хема (2:1), “грађани“ су још једном разочарали навијаче. Они су у Лондону изгубили од Тотенхема 4:1. Утакмицу су обележиле бројне судијске грешке. јер су чак три гола постигнута из офсајда (погледајте ОВДЕ).

Реал је у Примери остварио четири узастопне победе у Примери, али је данас одиграо без голова са Малагом. На тај начин је препустио лидерску позицију Барселони која је као гост победила Лас Палмас 2:1. Малага је од 77. минута играла без Амрабата који је добио директан црвени картон.

После пет узастопних пораза у Бундеслиги, Борусија из Менхенгладбаха је стала на ноге. После победе над Аугсбургом у прошлом колу, тим из Менхенгладбаха је као гост победио Штутгарт 3:1. Шестим поразом у седам мечева, домаћи су остали на претпоследњем месту и предстоји им грчевита борба за опстанак. Уосталом, таква је била и прошла сезона.

Бајерн наставља да корача ка одбрани титуле, јер је остварио и седму победу. Баварци су са 3:0 савладали Мајнц, а двоструки стрелац је био Роберт Левандовски. Подсеримо, Пољак је у прошлом колу за девет минута постигао пет голова против Волфсбурга.