ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Агонија Јунајтеда се наставља, Ван Галу само реми на "Стадиону светлости"

24.08.2014. 16:41 19:16
Džek Rodvel psotiže izjednačujući gol za Sanderlend na meču protiv Mančester junajteda
Џек Родвел псотиже изједначујући гол за Сандерленд на мечу против Манчестер јунајтеда / Извор: Танјуг

Холандски стручњак полако иде стопама Дејвида Мојеса, пошто је после само два кола шампионата "просуо" пет бодова. Тотенхем је био убедљив против Квинс Парк Ренџерса, док Хал са играчем мање није успео да сачува предност против Стоука.

У претпоследњем мечу другог кола Премијер лиге играном у недељу, домаћи Сандерленд и Манчестер јунајтед играли су нерешено 1:1 (1:1).

Манчестер јунајтед је већ после 17 минута имао предност поготком Мате и чинило се тада да ће "црвени ђаволи" коначно кренути победничким стазама којим је годинама корачао легендарни Алекс Фергусон. Ипак Џек Родвел је после корнера у 30. минуту донео изједначење домаћину и нову главобољу Лују Ван Галу.

Јунајтед је имао сат времена игре да стигне до тријумфа, али се Сандерленд одлично бранио и опасно претио из контранапада. До краја меча ипак није било промене резултата, па двадесетоструки шампион Енглеске ни након два кола нема победу и предстоји му велика борба у наставку шампионата, како би надокнадио непланирано изгубљене бодове из мечева са Свонсијем (1:2) и Сандерлендом.

Fudbaleri Mančester junajteda na meču sa Sanderlendom
Фудбалери Манчестер јунајтеда на мечу са Сандерлендом / Извор: Танјуг

У првим мечевима недељног програма Тотенхем је био убедљив против Квинс Парк Ренџерса, док су Хал и Стоук ремизирали.

На стадиону "Вајт Харт Лејн" домаћем тиму требало је само дванаест минута да начне КПР. Насер Чадли је постигао први погодак за Тотенхем, да би на истеку пола часа игре Ерик Дајер био стрелац. Седам минута касније Чадли је поново био прецизан, да би тежак пораз гостију потврдио Емануел Адебајор у 65. минуту.

У другом мечу дана Хал је већ од 14. минута играо без искљученог Џејмса Честера, али је Никица Јелавић донео предност домаћем тиму три минута пре одмора. Хал сити се одлично бранио у наставку, али је у 84. минуту Стоук ипак стигао до бода голом Шоукроса.

Šoukros postiže izjednačujući gol za Stouk na gostovanju Halu
Шоукрос постиже изједначујући гол за Стоук на гостовању Халу / Извор: Танјуг

У последњем мечу другог кола у понедељак у 21 час састају се првак и вицешампион Енглеске, Манчестер сити и Ливерпул.