ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Тотенхем у надокнади до тријумфа у лондонском дербију

16.08.2014. 18:16 19:07
Erik Dajer postiže pobedonosni pogodak za Totenhem u prvom kolu Premijer lige protiv Vest Hema
Ерик Дајер постиже победоносни погодак за Тотенхем у првом колу Премијер лиге против Вест Хема / Извор: Танјуг

Када су сви очекивали крај Дајер донео је победу "певцима". Евертон се "оклизнуо" на гостовању повратнику Лестеру, док су Хал и Астон минималним победама обележили сјајан дан гостију.

Фудбалери Тотенхема савладали су Вест Хем резултатом 1:0 у лондонском дербију, на премијери у новом шампионату Енглеске.

Меч на "Аптон парку" претио је да буде најслабији у уводној рунди Премијершипа, макар резултатски, али је Ерик Дајер у 93. минуту, на свом премијерлигашком дербију, искористио пас Харија Кејна и донео тријумф гостима против љутог ривала. Трагичар међу "чекићарима" свакако је Марк Нобл који је у 30. минуту промашио пенал за домаћина, након што је претходно Кајл Нотон искључен јер је руком спречио погодак Вест Хема. Снаге су бројчано изједначене у 63. минуту када је Џејмсу Колинсу показан пут у свлачионицу због другог жутог картона.

Kris Vud donosi bod Lesteru u meču prvog kola Premijer lige protiv Evertona
Крис Вуд доноси бод Лестеру у мечу првог кола Премијер лиге против Евертона / Извор: Танјуг

Нови-стари Премијерлигаш Лестер успео је да избори бод на свом "повратничком дебију" против Евертона. Три поготка виђена су у првом полувремену, чинило се да ће "карамеле" стићи до тријумфа на старту шампионата, али је Крис Вуд у 86. минуту донео вредан бод "лисицама" - 2:2.

Истим резултатом завршен је и дуел Вест Бромвич Албиона и Сандерленда, а јунак првог кола, макар по учинку, могао би да буде Саидо Бераино који је постигао два поготка за ВБА, али ни то није довољно за сва три бода.

Napadač VBA Saido Beraino postiže pogodak iz penala na meču prvog kola Premijer lige protiv Sanderlenda
Нападач ВБА Саидо Бераино постиже погодак из пенала на мечу првог кола Премијер лиге против Сандерленда / Извор: Танјуг

До првих бодова минималним победама на гостовањима стигли су Хал против Квинс Парк Ренџерса, односно, Астон Вила против Стоука.

На отварању сезоне у Премијер лиги, у мечу играном у раним поподневним часовима у Манчестеру, Ван Галов Јунајтед наставио је стопама "Мојесовог Јунајтеда" и навијачима приредио непријатно изненађење поразом од Свонсија резултатом 1:2 (0:1).