НЕКЕ ПТИЦЕ НИКАД НЕ ПОЛЕТЕ: "Орлови" добили лекцију и од Чешке

13.11.2015. 21:22 22:57
Nemanja Matić
Немања Матић / Извор: МН Press

Српски фудбалери доживели пораз у последњем мечу у 2015. години.

Како су српски фудбалери играли током целе године, тако су је и завршили – поразом и бледом игром. "Орлови" су се нагло приземљили у Острави где су у пријатељској утакмици изгубили од Чешке 4:1 (1:0). Поново је приказана игра која се што пре треба заборавити, а претрпљен је најтежи пораз од осамостаљења Србије.

Прву шансу на утакмици имала је Србија већ у десетом минуту. Адем Љајић је започео акцију, а потом шутирао на гол. Међутим на месту је био голман Вацлик. Чеси су повели у 17. минуту. После корнера са десне стране, највиши у скоку је био Томаш Сивок и савладао голмана Стојковића.

Од тада се играло отворено на обе стране, али без великих шанси. У 34. минуту су српски репрезентативци тражили једанаестерац. Сивок је у свом казненом простору играо руком, али је словачки арбитар Внук проценио да није било намере. Исти играч је пред крај првог полувремена поново играо руком у свом шеснаестерцу, али је Словак поново био нем.

У наставку су Чеси први запретили у 58. минуту када је Стојковић одлично интервенисао. Минут касније је уместо Тадића у игру ушао Александар Катаи и тако дебитовао за национални тим.

Домаћи су дуплирали предност у 63. минуту са беле тачке. Пре тога је Томовић у казненом простору оборио Пудила.

Наду српској репрезентацији донео је Петар Шкулетић у 79. минуту. Александар Коларов је центрирао са леве стране, а Шкулетић је био највиши у скоку и постигао први гол у дресу репрезентације. Ипак, у 82. минуту је и та нада умрла. Крејчи је искористио смушеност у одбрани српске репрезентације и постигао трећи погодак за "кнедличке".

Ипак, то није крај. У трећем минуту судијске надокнаде, Чеси су постигли и четврти гол. Акцију је почео Крејчи који је додао до Плашила, овај је упослио Захустела који је главом савладао Стојковића. Захустел је тако постигао погодак на дебију за репрезентацију.

СТРЕЛЦИ: 1:0 Сивок (17. минут), 2:0 Нецид (63. из пенала), 2:1 Шкулетић (79), 3:1 Крејчи (82), 4:1 Захустел (90 3).

СТАДИОН: "Витковиц арена" у Острави.

ГЛЕДАЛАЦА: 15.000.

СУДИЈА: Внук (Словачка).

ЖУТИ КАРТОНИ: Павелка (Чешка), Митровић, Стојковић (Србија).

ЧЕШКА: Вацлик, Кадарбек, Сивок, Кадлец, Пудил, Павелика, Дарида (од 86. Вацек), Скалак (од 72. Захустел), Дочкал (од 56. Плашил), Шурал (од 72. Крејчи), Нецид (од 80. Шкода).

СРБИЈА: Стојковић, Томовић (од 82. Петковић), Ивановић, Тошић (од 59. Костић), Коларов, Матић (од 82. Петровић), Миливојевић (од 69. Гудељ), З. Тошић, Љајић, Тадић (од 59. Катаи), Митровић (од 69. Шкулетић).