ПРИМЕРА: Шампион стигао до прве победе у шампионату, Севиља славила у дербију на "Монжуику"

30.08.2014. 21:27
Fudbaleri Atletika slave gol u meču protiv Eibara u drugom kolu Primere
Фудбалери Атлетика славе гол у мечу против Еибара у другом колу Примере / Извор: Танјуг

Атлетико Мадрид савладао је Еибар пред својим навијачима, док је Севиља славила на гостовању у Барселони. Атлетик Билбао био је бољи од Левантеа, док је новајлија у лиги Кордоба стигла до ремија против Селте.

У последњем мечу суботњег програма шпанске Примере, екипа Севиље славила је на гостовању Еспањолу резултатом 1:2 (0:1).

Освајач Лиге Европе до предности на стадиону "Монжуик" стигао је поготком Баке у 34. минуту. Ибора је у 57. минуту дуплирао предност гостију, али је Стуани ударцем главом вратио наду тиму из Барселоне да може стићи до бода, што се до краја ипак није догодило.

Шампион Шпаније, екипа Атлетико Мадрида, стигла је до првог тријумфа у новој сезони надигравши на свом терену Еибар истим резултатом.

Коначан резултат постављен је већ у првом полувремену у којем су "јорганџије" већ после мање од пола сата водили головима Миранде у 12. и Манџукића у 25. минуту, али је наду новајлијама у 32. минуту вратио Минеро. У наставку ипак није било погодака, па су Мадриђани после прошлонедељног ремија са Рајо Ваљеканом стигли до четвртог бода у новој Примери.

Mario Mandžukić postiže gol u meču protiv Eibara u drugom kolu Primere
Марио Манџукић постиже гол у мечу против Еибара у другом колу Примере / Извор: Танјуг

Атлетик Билбао је у првом мечу дана остварио победу против Левантеа. Атлетик је искористио предност домаћег терена и са 3:0 савладао против гостију из Валенсије. Средином првог дела мрежу гостију начео је Адруиз, а до краја сусрета у листу стрелаца уписали су се Итураспе и Муниаин.

За разлику од Атлетика, Кордоба није успела да искористи предност домаћег терена већ је пред својим навијачима дошла "само" до ремија против Селте 1:1. Гости су повели голом Орелана, али је свега неколико минута после водећег гола, Корбода преко Картабиа успела да изједначи и остане непоражена на домаћем терену.