ПРИМЕРА: Десет комада у Мадриду, Депортиво одолео Барселони и опстао!

23.05.2015. 21:04 22:36
Čičarito i Marselo slave gol u meču protiv Hetafea
Чичарито и Марсело славе гол у мечу против Хетафеа / Извор: Танјуг

Вакенсија у последњем колу сачувала бод предности у односу на Севиљу, па ће наредне сезоне играти у Лиги шампиона. Невероватну борбу за опстанак три екипе завршиле са истим бројем бодова.

Последње коло шпанске Примере није доносило никакве велике одлуке по питању врха табеле, јер је Барселона још раније обезбедила 23. титулу. Једино где је могло нешто да се промени било је у борби за четврто место које води у квалификације за Лигу шампиона, а идентичним победама Валенсије и Севиље резултатом 2:3, на гостовањима у Андалузији поредак је остао непромењен.

"Слепи мишеви" су против Алмерије два пута губили, али су успели да голом Пака у 80. минуту стигну до победе која их води у европску елиту наредне сезоне, а Алмерију у другу лигу, док је Севиља умало испустила три гола "вишка" против Малаге, али јој ни тријумф није ништа донео.

Fudbaleri Barselone slave 23. titulu u Primeri
Фудбалери Барселоне славе 23. титулу у Примери / Извор: Танјуг

Барселона је на опроштају Ћавија од дреса каталонског клуба (више о томе прочитајте ОВДЕ) против Депортива прокоцкала предност коју јој је Лионел Меси донео головима у 5. и 59. минуту. Ипак, тим из Галиције је погоцима Переза у 67. и Саломаоа у 76. минуту стигао до бода вредног опстанка. Ни тај реми није тешко пао Барси која је у слављеничкој атмосфери окончала шампионску трку са Реалом.

Гранада је бодом против доскорашњег шампиона Атлетика такође сачувала статус, а иако је и она, као и Еибар, такмичење завршила са 35 бодова, последње поменути ће у Сегунду, због насјлабијег међусобног односа у кругу од три екипе, упркос убедљивој победи над прежаљеном Кордобом (3:0).

Kristijano Ronaldo slavi gol protiv hetafea u poslednjem kolu Primere
Кристијано Роналдо слави гол против хетафеа у последњем колу Примере / Извор: Танјуг

Овогодишњи шпански шампионат окончан је малим мадридским дербијем у којем је Реал савладао Хетафе резултатом 7:3. Голеаду на стадиону "Сантјаго Бернабеу" обележио је Кристијано Роналдо који је новим хет-триком окончао сезону са чак 48 голова у Примери, ћиме је четврти пут у каријери обезбедио "Златну копачку". Гости су имали резултатски заостатак већ после четврт часа игре, али су сјајним головима из даљине Ескудера и Кастра преокренули резултат, да би Роналдо до полувремена још једном довео домаћина у вођство, али је Ласен на одмор две екипе одвео са резултатским егалом.

Ипак, у наставку су доживели потпуни дебакл, пошто су редом погађали Чичарито, Хамес Родригез, Хесе и Марсело за чак 7:3 и укупно десет голова за сјајан завршетак шампионата.