ПРИМЕРА: Атлетико и Валенсија поделили бодове, Барса на челу! (ВИДЕО)

08.03.2015. 22:55
Huanfran na duelu Atletika i Valensije
Хуанфран на дуелу Атлетика и Валенсије / Извор: Бета/АП

Реми у Мадриду, Каталонци убедљиви против Рајо Ваљекана.

У једном од дербија кола екипа Атлетико Мадрида одиграла 1:1 са Валенсијом. Изабраници Дијега Симеонеа повели су у 33. минуту поготком Кокеа после асистенције Тијага. До краја меча водила се велика борба, а гостима је бод обезбедио Мустафи голом у 78. минуту.

Фудбалери Барселоне су у првом недељном мечу 26. кола шпанске Примере савладали Рајо Ваљекано резултатом 6:1 и преузели челну позицију на табели са два бода више од Реала. Каталонци су у лаганом ритму одиграли прво полувреме у којем је Луис Суарез постигао једини гол, већ у 5. минуту. Већ на старту наставка Ђерар Пике је дуплирао предност после гужве у казненом простору гостију.

Уследио је мини шоу четвороструког освајача "Златне лопте" Лионела Месија који је за само 13 минута постигао хет-трик, од којих је посебно леп био последњи.

Алберто Буено је у 81. минуту из пенала ублажио дебакл Мадриђана, али је Суарез после асистенције Месија још једном погодио гол Алвареза и испратио Рајо у престоницу са пола туцета голова у мрежи.