ПРИМЕРА: Нова Барса већ меље – Меси и Ел Хадади срушили Елче

24.08.2014. 23:03 00:56
Napadač Barselone Munir-El-Hadadi
Нападач Барселоне Мунир-Ел-Хадади / Извор: Бета/АП

Каталонци убедљиви на старту првенства, 3:0. Славили и Еибар и Селта.

Темељно реконструисани тим Барселоне показао је на старту Примере да ће поново бити озбиљна машина. Каталонци су лако савладали Елче резултатом 3:0 (1:0), иако су у финишу првог полувремена остали без искљученог Хавијера Маскерана.

Више од 68.000 навијача поздравило је умивену екипу Барсе. Публика је дочекала овацијама тренера Луиса Енрикеа, играчку легенду „блау-гране“, као и појачања Клаудија Брава, Жеремија Матјеа, Ивана Ракитића и Рафињу Ћави Ернандез остао је на клупи за резерве, док је од првог минута шансу добио суперталентовани нападач Мунир Ел Хадади, који се прошле сезоне калио у Барселони Б.

И поред нових имена у тиму, стари сјај очувао је Лионел Меси. Најбољи фудбалер домаћина откључао је браву Елчеа у 42. минуту, али је само два минута касније неопрезни Хавијер Маскерано оставио саиграче на цедилу. Аргентинац је добио директан црвени картон јер је као последњи играч одбране фаулирао противничког нападача и морао је пре времена у свлачионицу.

И поред играча мање у пољу, Барселона је успела да повећа предност. Лед у првом тиму Каталонаца пробио  је 18-годишњи Ел Хадади на асистенцију Ракитића, да би Меси у свом стилу  већ у уводној рунди шампионата уписао другу рецку у листи стрелаца.

Fudbaleri Barselone proslavljaju gol Lionela Mesija protiv Elčea
Фудбалери Барселоне прослављају гол Лионела Месија против Елчеа / Извор: Бета/АП