ДАЛЕКОМЕТНА ПАЉБА: Вијеира БОМБОМ довео Звезду други пут у вођство! (ВИДЕО)

12.09.2015. 18:53
Hugo Vijeira u akciji
Хуго Вијеира у акцији / Извор: МН Press

Португалац је најпре довео црвено-беле у вођство лепим голом у 27. минуту, да би на старту наставка евроголом са двадесетак метара поново донео свом тиму предност у 149. вечитом дербију.

Конкретнија је била Црвена звезда у првом полувремену 149. вечитог дербија против Партизана. Црвено-бели су имали иницијативу коју су крунисали голом у 27. минуту, када је Срђан Плавшић сјајно послао лопту у празно, а Хуго Вијеира побегао одбрани црно-белих, а затим веома ефектно послао лопту преко Живка Живковића за вођство од 1:0.

Био је то први гол Вијеире после четири меча "поста", а тек у други од како је стигао међу црвено-беле из московског Торпеда. Португалац је у неколико наврата ове сезоне промашивао "непромашиво", али је очигледно прорадио баш када је његовом клубу било најпотребније.

Међутим, после изједначења које је Партизану донео Ален Стевановић у последњем минуту првог дела игре (тај гол можете видети ОВДЕ), Вијеира је још једном засијао. Већ на старту наставка, португласки фудбалер је фантастично захватио волеј на двадесетак метара од гола Живковића, расплаио лопту и погодио под пречку Партизановог гола за делиријум на Звездином "северу".

Какав су "рат" водили транспарентима навијачи "вечитих" уочи почетка меча можете погледати ОВДЕ. Дебитантски гол Алена Стевановића у дресу Партизана за изједначење у вечитом дербију можете погледати ОВДЕ.