ПРВЕНАЦ КЛОПА: Магична пета Теишеире и гол Клајна за први тријумф Немца у Ливерпулу! (ВИДЕО)

28.10.2015. 23:44
Fudbaleri Liverpula slave gol Natanijela Klajna
Фудбалери Ливерпула славе гол Натанијела Клајна / Извор: Бета/АП

Прелепа асистенција Душана Тадића за победу Саутемптона у енглеском Лига купу. Манчестер јунајтед елиминисан после пенала. "Петарда" Манчестер ситија. Барселона одиграла мршавих 0:0 против трећелигаша у Купу краља.

Фудбалери Ливерпула забележили су прву победу под вођством немачког тренера Јиргена Клопа. Они су у мечу осмине финала енглеском Лига купа савладали Борнмут минималним резултатом 1:0. Гол одлуке за први тријумф Немца после три везана ремија на клупи "црвених" дело је Натанијела Клајна. Млади фудбалер постигао је првенац у дресу клуба са Мерсисајда, а свему је претходила сјајна акција домачих фудбалера коју је петом покушаао да заврши Карлос Теишеира, а довршио Клајн.

Пласман у четвртфинале Капитол Уан купа обезбедио је и Манчестер сити. "Грађани" су декласирали Кристал палас резултатом 5:1, а веома расположене домаћине до победе су одвели Бони, Де Брујне, Иенаћо, Јаја Туре и Гарсија, док је једини гол за госте са "Селхрст парка" постигао Дилејни.

Саутемптон је на домаћем терену славио против Астон Виле резултатом 2:1, а победу "свецима" головима су донели Јошида у 51. минуту, односно Пеле у 77. на асистенцију српског репрезентативца Душана Тадића који је осам минута раније ушао у игру.

Манчестер јунајтед се на "Олд Трафорду" обрукао против Мидлзброуа, пошто за 120 минута није успео да постигне гол. После прошлосезонске историјске пенал серије коју су против Ливерпула изгубили резултатом 14:13, "Боро" је против другог енглеског великана имао више среће у новој сезони и после још једне пенал серије стигао до наредне рунде, а трагичари за "црвене ђаволе" били су капитен Вејн Руни, Мајкл Керик и Ешли Јанг.

Барселона је у мечу шпанског Купа краља само ремизирала против трећелигаша Виљановенсеа, а после ремија од 0:0 радост навијача храброг маленог клуба из Екстрамадуре када је жребом добио каталонског гиганта (можете да погледате ОВДЕ) сада има више смисла. Барса је наступила без највећих звезда, па ће путника у осмину финала одердити реванш меч 2. децембра на стадиону "Камп Ноу".

Žeremi Matje u meču Viljanovense - Barselona
Жереми Матје у мечу Виљановенсе - Барселона / Извор: Бета/АП

Какав трагичан аутогол је постигао Душан Баста у поразу Лација против Аталанте, можете да погледате ОВДЕ.