Први пораз Бајерна у Бундеслиги ове сезоне

05.12.2015. 18:06
Fudbaleri Bajerna
Фудбалери Бајерна / Извор: Профимедиа

Лидер немачке лиге изгубио у Менхенгладбаху.

Фудбалери Бајерна из Минхена претрпели су данас први пораз у Бундеслиги ове сезоне, пошто су у гостима поражени од Борусије Менхенгладбах са 3:1, у 15. колу такмичења.

Троструки узастопни шампион Немачке сада има учинак од 13 победа, једног пораза и једног ремија, али је остао на првом месту табеле, са осам бодова више од другопласираног Дортмунда, који касније данас игра свој меч 15. кола.

Бајерн је данас примио три гола, а у претходних 14 кола је примио укупно пет.

Гладбах је са овом победом избио на треће место табеле, са 26 бодова, колико има и Херта, која је данас победила Бајер Леверкузен 2:1.

Волфсбург има 25 бодова, а касније данас дочекује Борусију Дортмунд.

После изједначеног првог полувремена, у коме је Бајерн углавном контролисао ритам, Борусија је повела у 54. минуту. Рафаел је сјајно центрирао у шеснаестерац, а Оскар Венд је примио лопту и мирно је сместио у доњи десни угао за 1:0.

Овај гол је донео нови елан домаћем тиму, тако да је Јулијан Корб у 64. минуту имао "стопостотну" шансу, али је Мануел Нојер сјајно одбранио. Само два минута касније, међутим, Ларс Штиндл је главом искористио центаршут Гранита Џаке за 2:0.

Само четири минута касније било је 3:0. Корб је проследио лопту унапред, а Фабијан Џонсон је покупио и утрчао у шеснаестерац и лепим шутем убацио лопту у гол.

Бајерн је смањио вођство у 81. минуту, голом Франка Риберија.

У осталим утакмицама, Аугсбург је у гостима победио Келн са 1:0 и тако привремено побегао из опасне зоне. Инголштат је у гостима одиграо 1:1 против "фењераша" Хофенхајма, док је Мајнц био сигуран против Хамбурга 3:1.