Први пораз Партизана у припремном периоду

28.06.2015. 16:20
Fudbaleri Partizana
Фудбалери Партизана / Извор: МН Press

Руски прволигаш савладао црно-беле у другој минути надокнаде.

После уводне две победе у припремним утакмицама против српских нижелигаша Слоге из Бајине Баште (3:0) и Златиборца (4:0) Партизан је претрпео први пораз и то од руског премијерлигаша Мордовије (0:1) иза затворених капија Спортског центра ФСС у Старој Пазови.

Ипак, изабраници Зорана Милинковића су према свему приказаном објективно заслужили бољи резултат. У првом делу утакмице у редовима црно-белих највише су се истакли Петар Грбић сјајним продорима и Валери Божинов испред гола руске екипе. У другом полувремену Мордовија је заиграла боље, а највише је претио Дамиен Ле Талек. Тренер Зоран Милинковић је у 59. минуту заменио целу поставу, а од резервиста највише су се истакли Ненад Маринковић и Иван Петровић.

Партизан је утакмицу изгубио у другом минуту надокнаде, након сјајно изведеног слободног ударца Антона Бобера.

Партизан се у понедељак сели на Похорје, где ће до 9. јула спровести завршну фазу припрема за наредну сезону, а у току боравка у Словенији одиграће три пријатељске утакмице. Први противник биће Рудар из Велења (1.јул), затим Терек из Гроног (4. јул), а за сада се не зна ко ће бити противник црно-белих у генералној проби заказаној за 8. јул.