РАДИКАЛНО: ПСЖ тражи доживотну забрану за фудбалера Бастије!

17.08.2014. 00:41
Бета
Detalj sa meča francuske Lige 1 između PSŽ-a i Bastije
Детаљ са меча француске Лиге 1 између ПСЖ-а и Бастије / Извор: Бета/АП

Шампион Француске уложиће тужбу против фудбалера Корзиканаца Брандаа који је у тунелу после утакмице главом ударио у нос Тијага Моту.

Фудбалски клуб Пари Сен Жермен затражио је да се нападач Бастије Брандао доживотно избаци из фудбала, пошто је после суботње утакмице главом ударио фудбалера париског клуба Тијага Моту, пренели су француски медији.

Пари Сен Жермен је победио Бастију резултатом 2:0, а после утакмице у тунелу на улазу у свлачионице Брандао је сачекао Моту, главом га ударио у нос и побегао у свлачионицу.

Председник Пари Сен Жермена Насер ел Келаифи рекао је за Канал Плус да ће клуб поднети тужбу против Брандаа и да би Бразилца "требало доживотно суспендовати, пошто није фудбалер".

Тај инцидент бацио је сенку на победу Пари Сен Жермена, једнако као и повреда нападача париског клуба Златана Ибрахимовића који је у 15. минуту утакмице морао да изађе са терена због повреде ребра. Голове за домаћи тим постигли су Лукас Моура у 26. минуту и Единсон Кавани у 57. минуту.