РАЗРЕШЕНА ДИЛЕМА: Сад је све јасно око фамозног пенала Барселоне (ВИДЕО)

15.02.2016. 09:00
Lionel Mesi
Лионел Меси / Извор: Профимедиа

Каталонци декласирали Селту са 6:1

Убедљива победа против Селте (6:1), очување лидерске позиције испред Атлетика и Реала, спектакуларна игра и мноштво атрактивних потеза. Свега је било на „Ноу Кампу“, али само се после утакмице причало о једном детаљу.

Каталонци су још једном демонстрирали своју снагу у утакмици у којој су до 70. минуте имали доста проблема, а онда су само у неколико минута успели да постигну три гола. Најбољи тренутак утакмице десио се код четвртог гола када је Меси извео пенал, односно, уместо да шутира, асистирао за Суареза који је постигао реетко виђен гол.

Ови потезом фудбалери Барце одушевили су светску јавност. Након утакмице Нејмар је изјавио да је Меси желео да њему асистира, али да је Суарез био ближи и само зато постигао гол.

- Лопта је била намењена мени, ово смо вежбали на тренингу. Ипак, Луис је био ближи и постигао је гол. Наше пријатељство је најважније, није битно ко ће да ти гол битно је да побеђујемо - рекао је Бразилац након утакмице.