РОЛАН ГАРОС: Белгијски ветеран само припретио, Ноле рутински стигао до 50. тријумфа на париској шљаци (ФОТО+ВИДЕО)

26.05.2016. 16:03
Novak Đoković
Новак Ђоковић / Извор: Реутерс

Ђоковићев следећи ривал Аљаз Бедене.

Белгијски ветеран Стив Дарсис (32) запретио је у првом, добро се држао у трећем сету, али није успео да запрети Новаку Ђоковићу у походу на тријумф на Ролан Гарсоу. Српски шампион је против искусног ривала играо таман колико му је било потребно да дође до максималног тријумфа 7:5, 6:3, 6:4. Била је то јубиларна 50. победа Новака Ђоковића на париској шљаци.

Иако је Ноле повео са 3:0 на старту меча, упорни Белгијанац је успео да пронађе прави ритам и убрзо изједначи на 4:4. У деветом гему је чак имао прилику за брејк, а због пропуштене шансе убрзо је сурово кажњен – 7:5.

МАЈСТОР: Рафа Надал – стварно КРАЉ ШЉАКЕ (ВИДЕО)

У другом сету Ђоковић је био далеко опуштенији, имао потпуну контролу над свим дешавањима на терену и без већих проблема дуплирао предност, добивши овај део игре са 6:3.

СВЕ ЈОЈ БОЈЕ ЛЕПО СТОЈЕ: Зашто је Ана изабрала баш црно-белу комбинацију (ФОТО)

Иако су сви помисли да је овим дефинитивно сломљен отпор Дарсиса, он је дуго одолевоа и у трећем сету. Ипак, при резултату 3:3 Новак прави одлучујући брјек и трасира пут према јубиларној победи на Ролан Гаросу.

Следећи ривал Новаку Ђоковићу биће Словенац са бритнанским пасошем Аљаз Бедене.