СП: Кержаков исправио грешку Акинфејева

17.06.2014. 23:52 14:44
Igor Akinfejev
Игор Акинфејев / Извор: Бета/АП

Русија – Кореја 1:1 (0:0). Повела Кореја голом Хоа и то после катастрофалне грешке голмана, изједначио је Кержаков, три минута пошто је ушао у игру.

Није било победника у последњем мечу првог кола такмичења по групама. Русија и Јужна Кореја одиграли су у Х групи 1:1 (0:0). Пре њих у истој групи Белгија је савладала Алжир 2:1.

После досадног првог полувремена, друго је било много занимљивије. Интересантно је да су оба гола постигли играчи који су ушли са клупе. Повела је Кореја преко Ли Кјун Хоа. Он је узео лопту на центру, кренуо према голу и шутирао са 20 метара. Голман Игор Акинфејев је неспретно интервенисао, а лопта се од његових руку одбила у гол.

Rusija - Južna Koreja
Русија - Јужна Кореја / Извор: Бета/АП

То је био знак да руски селектор Фабио Капело направи још две измене. У игру су ушли Кержаков и Денисов и то је дало резултат. Само три минута пошто је ушао у игру Кержаков је изједначио резултат. Акцију је започео Џагојев, који је шутирао, голман Јунг је кратко одбио лопту која је дошла до Кержакова, а овај ју је послао у мрежу.

У другом мечу дана Бразил и Мексико су играли без голова.

Пренос уживо можете да пратите на Srbijadanas.com:

90. минут - Крај утакмице.

84. минут - Последња измена у Кореји, изашао је Сон, а ушао Ким Бо Кјунг.

82. минут - Џагојев је шутирао из даљине, али је лопта отишла поред гола.

74. минут - ГОООЛ!!! 1:1. Само три минута пошто је ушао у игру Кержаков је постигао гол. Џагојев је шутирао, голман Јунг је кратко одбио лопту, а она је дошла до Кержакова који је био прецизан.

Стадион: Панталан у Кујаби.

Гледалаца: 37.603.

Судија: Питана (Аргентина).

Стрелци: 0:1 Хо (68), 1:1 Кержаков (74).

Жути картони: Шатов (Русија), Сон, Ки (Јужна Кореја).

Русија: Акинфејев, Комбаров, Березуцки, Игнашевич, Ешченко, Жирков (од 71. минута Кержаков), Глушаков (од 72. Денисов), Фајзулин, Шатов (од 59. Џагојев), Самедов, Кокорин.

Јужна Кореја: Јунг, Јун, Ким, Хонг (од 73. Хванг), Ј. Ли, Ки, Хан, Сон (од 84. Ким), Ко, Ч. Ли, Парк (К. Ли).

73. минут - Друга измена код Кореје. Изашао је Хонг, а ушао је Хванг Сеок Хо.

72. минут - Последња измена за Русе. Изашао је Гушаков, а ушао Денисов.

71. минут  - Друга измена у Русији. изашао је Жирков, а ушао је Кержаков.

68. минут - ГОООЛ!!! 0:1 за Кореју. Ли Кјун Хо је повукао лопту са центра, шутирао са 20 метара, голман Акинфејев је катастрофално реаговао. Лопта се од његових руку одбила у гол.

62. минут - Дмитриј Комбаров је шутирао са 22 метра, голман Кореје је одбио лопту, али није било никог од руских фудбалера у близини.

59. минут - Прва измена у Русији, изашао је Шатов, а ушао Џагојев.

57. минут - Одлична шанса за Корејце. Ким је извео слободан ударац са 25 метара, лопта је одскочила испред Акинфејева и направила проблем руском голману који је уз доста муке ухватио лопту.

56. минут - Прва измена на утакмици, изашао је Парк, а ушао нападач Ли Кјун Хо.

50. минут - И Кореја је имала први шут у гол. Ја Чеол Ко је шутирао из даљине, али је Акинфејев био на месту.

49. минут - Први жути картон за Русе, зарадио га је Шатов.

47. минут - Русија је кренула конкретније. После корнера Березуцки је шутирао главом, али поред гола.

46. минут - Почело је друго полувреме.

45. минут - Крај првог полувремена.

43. минут - У последњих неколико минута Корејци су озбиљније запретили, али још увек без шута у гол.

33. минут - Нова шанса за Русе. Жирков је истрчао контру по левој страни, али је лопта отишла поред гола.

32. минут - Прва права прилика за Русију. Игнашевић је извео слободан ударац, али је голман Јунг био сигуран.

29. минут - Нови жути картон за Корејце, овог пута га је добио Ки и то после оштрог старта над Самедовим. На срећу, руски фудбалер није теже повређен.

21. минут - Руси нападају, али се Корејци организовано бране и чекају прилику да запрете из контри.

14. минут - Први жути картон на утакмици зарадио га је Сон.

11. минут - Прва шанса за Кореју. Сон је продро по средини, нико га није зауставио, шутирао је са 18 метара, али преко гола.

8. минут - Русија има иницијативу, али без правих прилика.

1. минут - Утакмица је почела.