СЕНЗАЦИЈА ВЕКА: Ризиковали историјски бод, па остварили највећу победу икада! (ВИДЕО)

19.09.2015. 20:50
Ragbi reprezentativci Japana slave istorijsku pobedu protiv Južne Afrike na Svetskom prvenstvu
Рагби репрезентативци Јапана славе историјску победу против Јужне Африке на Светском првенству / Извор: Реутерс

Репрезентација Јапана на старту Светског првенства направила невероватан подухват савладавши један од најбољих рагби тимова у историји ове игре.

Осмо Светско првенство у рагбију почело је у петак у Великој Британији, а већ другог дана такмичења близу 30.000 гледалаца на мечу групе Б у Брајтону, али и милиони широм света, имали су прилику да присуствују сензацији, једној од највећих у историји ове игре.

Јапан је био потпуни аутсајдер у дуелу са Јужноафричком Републиком, двоструким светским шампионом из 1995. и 2007. године. Ипак, азијска селекција успела је да пружи изванредан отпор реномираном противнику и у четвртом минуту судијске надокнаде стигне до победничког есеја (34:32) којим је исписала историју овог спорта, пошто је све претходне међусобне мечеве убедљиво изгубила, док јој је "најблажи" пораз био са 17 поена заостатка.

Победнички есеј Јапанаца постигао је резервиста Карн Хескет, а претходила му је нестварно храбра одлука селектора селекције "земље излазећег сунца" Едија Џоунса, да уместо шута из казне који би им обезбедио историјски бод, крене на победу, до које су стигли у буквално последњим секундама меча. Колико је та одлука била куражна говори и податак да је претходно Ајуму Горомару чак пет пута сигурно изводио казне, као и два претварања, а сјајну партију вредну епитета играча утакмице употпунио је и есејом у 69. минуту, за укупно 24 освојених поена за своју селекцију.