СЕРИЈА А: Шоу Томовића против Интера, Ђорђевић погодио у победи Лација

05.10.2014. 17:14 22:54
Nenad Tomović proslavlja pogodak za Fiorentinu u meču protiv Intera
Ненад Томовић прославља погодак за Фиорентину у мечу против Интера / Извор: Бета/АП

Фудбалер Фиорентине постигао првенац у дресу "љубичастих" и забележио асистенцију за убедљиву победу над "нероазурима". Сампдорија забележила нови тријумф и стигла до треће позиције на табели. Српски репрезентативац Филип Ђорђевић постигао свој четврти првенствени гол за тријумф Римљана над Сасуолом (3:2).

У последњим мечевима италијанске Серије А, победе су забележиле екипе Фиорентине и Наполија.

Фиорентина је виеш него убедљиво, и игром и резултатом, славила против миланског Интера (3:0) на свом стадиону "Артемио Франкију", а један од најзапаженијих фудбалера на терену био је репрезентативни штопер Србије Ненад Томовић који је наместио први погодак "Виоле", да би у финишу сусрета, после сјајног соло продора, и сâм затресао мрежу Хандановића постигавши први погодак у дресу клуба из Фиренце.

Агонија Интера се наставила и у другом узастопном мечу, а Немања Видић био је неприметан у новом поразу "нероазура", док је Здравко Кузмановић цео меч преседео на клупи.

Наполи је као домаћин имао резултатски заостатак на полувремену против Торина, али је у наставку головима Инсињеа и Каљехона потпуно преокренуо резултат и уписао други везани тријумф у шампионату.

У уводним мечевима недељног програма, домаће екипе славиле су у четири меча, један меч завршен је нерешено, док је само Ђенова славила у гостима против Парме (1:2).

Filip Đorđević
Филип Ђорђевић / Извор: Профимедиа

Лацио нашег Филипа Ђорђевића славио је победу на "Олимпику" против Сасуола резултатом 3:2 (3:1), у мечу са највише погодака у овом колу. Српски репрезентативац је у 25. минуту постигао погодак главом, свој четврти у шампионату, за вођство од 2:0 римског тима.

Успешна је била и Сампдорија српског тренера Синише Михајловића која је минималним резултатом савладала Аталанту (1:0), а једини гол постигао је Габјадини у 35. минуту сусрета на стадиону "Луиђи Ферарис". Ћезена је до шокантног ремија (1:1) на гостовању до овог кола трећепласираном Удинезеу, стигла голом Каскионеа у надокнадном времену. Екипа из Удина имала је прилику да победом у овом мечу и евентуалним ремијем у мечу Јувентуса и Роме приђе лидерима на само бод.

Manolo Gabiadini postiže jedini gol u meču šestog kola Serije A između Sampdorije i Atalante
Маноло Габиадини постиже једини гол у мечу шестог кола Серије А између Сампдорије и Аталанте / Извор: Бета/АП

Тријумф идентичан Фиорентинином забележио је и Емполи који је у недељном матинеу савладао Палермо резултатом 3:0.