СЕРИЈА А: Голчина Видала у победи Јувентуса!Наполи сигуран против "фењераша"! (ВИДЕО)

18.12.2014. 23:01
Fudbaleri Juventusa
Фудбалери Јувентуса / Извор: Бета/АП

Актуелни шампион оправдао је улогу фаворита и са 3:1 савладао Каљари. Наполи на домаћем терену савладао Парму 2:0.

Фудбалери Јувентуса оправдали су улогу фаворита и са 3:1 савладали екипу из доњег дома, Каљари. Поред расположених нападача, лоша одбрана домаћина је оно што је помогло екипи актуелног шампиона да стигне до нове победе.

Мрежу Каљарија после прве лоше реакције целокупне обране затресао је Тевез већ у 3. минуту сусрета. Рано вођство дало је крила бјанко-нерима који су наставили у истом ритму а до одласка на одмор предност је удвостручио Видал. Где су стали у првом, ту су наставили у другом полувремену. Већ у 50. минуту после асистенције искусног Пирла мрежу домаћих је затресао и Љоренте. До краја сусрета домаћа екипа је голом Росетинија у 64. минуту успела да смањи предност Јувентуса, али је и по истеку 90. минута на семафору стајало 3:1 за госте из Торина.

У другом мечу Наполи је пред домаћим навијачима савладао Парму са 2:0. Мрежу гостију начео је Запата поготком у 19. минуту, а како се касније испоставило тачку на резултат само десетак минута касније ставио је Мертенс поготком са беле тачке. Новим поразом Парма је продубила своју агонију и "задржала" своју позицију фењераша у Серији А.