СЕРИЈА А: Сампдорији градски дерби, Миха трећи на табели!

28.09.2014. 16:44 23:06
FK Sampdorija
ФК Сампдорија / Извор: Бета/АП

Екипа Синише Михајловића остварила је и трећи тријумф ове сезоне.

Фудбалери Сампдорије савладали су као гости екипу градског ривала Ђенову са 1:0, у преосталој утакмици петог кола италијанске Серије А. Тим Синише Михајловића забележио је трећи тријумф ове сезоне и уз два ремија преузео треће место на табели, тако да је сада најближи пратилац водећих Јувентуса и Роме који имају максималан учинак. Гол одлуке постигао је Габјадини у другом полувремену за други пораз Ђенове, која је остала у средини табеле. Српски дефанзивац у екипи Сампдорије Ненад Крстичић ушао је у игру у самој завршници сусрета.

Фудбалери Каљарија приредили су велико изненађење савладавши у гостима екипу Интера са 4:1 у петом колу италијанске Серије А. Сардињани су у великом стилу већ у првом полувремену срушили фаворизоване неро-азуре, а јунак сусрета био је троструки стрелац, Швеђанин Албин Екдал. Каљари је могао у до убедљивијег успеха да је Косу реализовао пенал, који је скривио српски дефанзивац Немања Видић. Интер је од 27. минута играо са играчем мање, пошто је Јуто Нагатомо искуључен због два жута картона. Видић је одиграо цео меч у екипи домаћина, а Здравко Кузмановић преседео је на клупи.

Pablo Osvaldo
Пабло Освалдо / Извор: Бета/АП

Милан је ишчупао бод на гостовању у Ћезени, а истим резултатом завршен је меч између Торина и Фиорентине (1:1). У тиму домаћина Иван Радовановић је одиграо свих 90 минута, док је Ненад Томовић у Фиорентини преседео на клупи. У ремију Кјева и Емполија (1:1) српски интернацоналац Иван Радовановић био је стартер и одиграо је целу утакмицу.

Adil Rami
Адил Рами / Извор: Бета/АП

Наполи је у првом сусрету дана стигао до друге победе у кампањи, а гол је постигнут у моментима када су Наполитанци имали апсолутну иницијативу. Каљехон је искористио један добар центаршут и у 28. минуту је, испоставиће се, поставио коначан резултат.