СЕРИЈА А: Томовић озбиљно повредио главу у победи Фиорентине над Интером (ВИДЕО)

01.03.2015. 17:26 14:38
Mohamed Salah postiže jedini gol u meču Inter - Fiorentina
Мохамед Салах постиже једини гол у мечу Интер - Фиорентина / Извор: Бета/АП

Српски репрезентативац добио је тежак ударац у потиљак у финишу меча у Милану, после чега је превезан у болницу. Сампдорија Синише Михајловића после преокрета славили у Бергаму. Лацио славио сигуран тријумф на гостовању.

Дерби недељног програма Серије А обележио је "судар" Интера и Фиорентине на стадиону "Ђузепе Меаца". Милански тим још једном је разочарао своје тифозе и изгубио новим голом Салаха у 55. минуту, у трећој утакмици за редом. Немања Видић је за домаћина одиграо свих 90 минута, док би госте ова победа ипак могла скупо да кошта.

Наиме, репрезентативац Србије Ненад Томовић озбиљно је повредио главу у финишу меча, пошто га је, док је лежао на земљи, у потиљак у пуној брзини ударио Родриго Паласио. Томовићу је имобилисан врат, после чега је хитно превезен у болницу. Лекари "Виоле" издали су саопштење да је српски репрезентативац претрпео трауму главе, као и да му је можда оштећена и кичма.

Фудбалери Сампдорије савладали су на гостовању Аталанту резултатом 2:1, у најинтересантнијем дуелу поподневног програма. Ђеновљани су до прве победе после пет мечева поста стигли преокретом у Бергаму. Стендардо је у 16. минуту довео госте у вођство и тим резултатом отишло се на одмор.

Тек у последњој четвртини утакмице тим нашег Синише Михајловића показао је лице са почетка сезоне. У 68. минуту Муриел је показао сјајан голгетерски инстинкт, сјајно примио лопту после додавања Окаке, а онда одличним ударцем савладао Спортиела. Потпуни преокрет донео је управо Окака, после очајне интервенције голмана домаћих после ударца Самјуела Етоа.

Стефано Окака Гоал ~ Аталанта 1-2 Сампдориа... by рубин7190

Лацио је славио сигуран тријумф на гостовању увек неугодном Сасуолу резултатом 3:0. Андерсон је на измаку првог дела довео "Лацијале" у вођство прелепим голом са ивице казненог простора. Клосе је дуплирао предност у 70, а Пароло седам минута касније решио свако питање победника. Српски репрезентативац Душан Баста свих 90 минута провео је на клупи.