СЕРИЈА А: Тевез чува Јуве на врху, Рома победила Тотију за рођендан!

27.09.2014. 20:24 22:48
Napadač Juventusa Karlos Tevez
Нападач Јувентуса Карлос Тевез / Извор: Бета/АП

"Вучица" је на "Олимпику" савладала Верону са 2:0, док је "стара дама" у Бергаму славила са 3:0.

Фудбалери Јувентуса вратили су се на лидерску позицију, коју им је "вучица" преузела на веома кратко време. "Стара дама" је головима Тевеза у 35. и 59. и Алвара Морате у 83. минуту славила против Аталанте са 3:0. Имала је домаћа екипа прилику за изједначење, али Герман Денис није искориостио једанаестерац, да би одмах у наредном нападу Аргентинац својим шестим голом у сезони запечатио судбину екипе из Бергама.

Рома је головима Флоренција 75. и Дестра четири минута пре краја сусрета, савладала екипу Хелас Вероне са 2:0 и тако после пет кола задржала максималан учинак. Српски репрезентативац Адем Љајић почео је овај сусрет, али га је у 57. минуту заменио Жервињо. У пораженој екипи Бошко Јанковић играо је до 83. минута, када је уместо њега ушао Валоти. У другом мечу дана Јувентус гостује у Бергаму, екипи Аталанте. Капитен Роме Франческо Тоти, који је у клубу још од давне 1992. године, прославио је 38. рођендан, а у игри је био до 67. минута.