ШИРОМ ЕВРОПЕ: Барселона и Арсенал поставили нове рекорде у броју трофеја, првенац Волфсбурга!

30.05.2015. 20:32 14:38
Andres Inijesta i Ćavi Ernandez podižu pehar namenjen osvajaču Kupa kralja
Андрес Инијеста и Ћави Ернандез подижу пехар намењен освајачу Купа краља / Извор: Танјуг

ПСЖ освојио француски куп и окитио се "дуплом круном".

Фудбалери Барселоне освојили су Куп краља победом над Атлетиком из Билбаоа резултатом 3:1. Каталонци су искористили предност домаћег терена и освојили други трофеј у сезони (после првенства Шпаније), а 27. у овом такмичењу што је рекордан број титула једног клуба. Барсу је до новог славља у овој фантастичној сезони водио Лионел Меси који је био стрелац два гола, у 20. и 74. минуту, а посебно леп био је први који ће наредних дана, недеља и месеци бити на свим ТВ шпицама (овај гол можете погледати ОВДЕ).

Fudbaleri Barselone slave posle osvajanja Kupa kralja
Фудбалери Барселоне славе после освајања Купа краља / Извор: Танјуг

Тријумфу Каталонаца голом је допринео и Нејмар који је у 36. минуту постигао други гол за формалног госта на стадиону "Камп Ноу", али је Бразилац у завршници сусрета направио гаф којим је постао најомраженија фигура утакмице (више о томе погледајте ОВДЕ) међу навијачима Билбаоа који су попунили стадион у Барселони као ретко која навијачка група у прошлости и створили навијање какво се ретко памти у Каталонији. Ипак, нису успели да својим љубимцима помогну да постигну више од утешног гола који је у 79. минуту постигао Вилијамс.

Navijači Bilbaoa na stadionu Kamp Nou
Навијачи Билбаоа на стадиону Камп Ноу / Извор: Танјуг

Арсеналу рекордни ФА куп

Победом над Астон Вилом на "Вемблију" од 4:0 Арсенал је освојио ФА Куп. Осим пехара, "тобџије су ушле у историју као најуспешнији тим у овом такмичењу пошто им је ово 12. титула. Голове за чету Арсена Венгера су постигли Тео Волкот (40. минут), Алексис Санчез (50) и Пер Мертезакер (62) и Оливије Жиру (90 4). Посебно ће се памтити прелеп погодак Санчеза (погледајте ОВДЕ).

Fudbaleri Arsenala
Фудбалери Арсенала / Извор: Бета/АП

Дупла круна за ПСЖ

Недавно је Пари сен Жермен одбранио титулу првака Француске, а сада је освојио Куп. У финалу у Паризу "принчеви" су са 1:0 савладали Оксер. Стрелац јединог гола био је Едисон Кавани у 64. минуту.

Fudbaleri PSŽ
Фудбалери ПСЖ / Извор: Бета/АП

Волфсбург покварио Клопов опроштај

Фудбалери Волфсбурга су покварили опроштај Јиргена Клопа од Борусије из Дортмунда. "Вукови" су у Берлину у финалу Купа Немачке победили 3:1 (3:1) иако су "милионери" повели голом Обамејанга у петом минуту. Преокрет су донели Густаво (22. минут), Де Брујне (33) и Дост (38). Волсбургу је ово први трофеј у Купу, а до сада је највећи успех било финале 1995. године. Са друге стране Борусија је завршила једну од најгорих сезона у новијој историји. Није освојила ниједан трофеј нити се пласирала у Европу.

Тевез промашио за победу Јувентуса

У првом мечу последњег кола Серије А Верона и Јувентус су одиграли нерешено 2:2. Торински тим је могао и да победи, али Карлос Тевез није искористио једанаестерац. Другом победом узастопно Милан је колико-толико ублажио очајну сезону у којој није изборио пласман у Европу. Миланези су као гости савладали Аталанту 3:1, а двоструки стрелац је био Бонавентура.