ШИРОМ ЕВРОПЕ: Барса РАЗБИЛА Валенсију, Меси у "клубу 500" (ФОТО)

03.02.2016. 23:09
Lionel Mesi
Лионел Меси / Извор: Реутерс

Одигране утакмице енглеске Премијер лиге, италијанске Серије А и шпанског Купа краља.

Шпанци су играли у Купу краља, а Енглези и Италијани мечеве првенства, а вече је обележила убедљива победа Барселоне. У првој утакмици полуфинала националног купа екипа Луиса Енрикеа разбила је Валенсију са чак 7:0, уз три гола Лионела Месија и четири Луиса Суареза. Могао је и Нејмар да се упише у стрелце, али је промашио пенал. Самим тим, пласман Барсе у финале је реалност. У другом полуфиналу играће Селта и Севиља.

Иначе, Меси је постигао 500 голова у каријери, од тога 435 у Барси.

Звездин фудбалер иде на ЕВРО у Француској?

У Премијер лиги Евертон је победио Њукасл са 3:0, а Александар Митровић је за "свраке" играо од 55. минута. Челси је гостовао Вотфорду, али голова није било. За "плавце" све време је играо капитен Србије, Бранислав Ивановић, док је Немања Матић игру напустио у 73. минуту. Место је уступио Едену Азару.

ПАРТИЗАН УЗВРАТИО: Да ли је Андрија преварен и кад је као 16-годишњак имао уговор од 96.000 евра?

У Серији А, Наполи је остао на првом месту пошто је победио Лацио (Баста играо све време, Ђорђевић од 87.) и то у гостима. Победу од 2:0 донели су Гонзало Игуаин и Хосе Каљехон у року од само три минута (24. и 27. минут), а корак је задржао и Јувентус. "Стара дама" је угостила Ђенову и славила са 1:0, аутоголом Де Мајоа. Све време на клупи Ђенове је био Дарко Лазовић

Значајну победу остварио је и Милан. После тријумфа над Интером, екипа Синише Михајловића је победила на гостовању Палерму, са 2:0