ШИРОМ ЕВРОПЕ: Реал силан и без Роналдових голова, Адријано спасавао Михајловића (ВИДЕО)

29.08.2015. 23:05 14:38
Hames Rodrigez slavi sa Marselom gol u meču protiv Betisa
Хамес Родригез слави са Марселом гол у мечу против Бетиса / Извор: Бета/АП

Барса уписала још једну "мршаву" победу, на свом терену против Малаге.

Реал Мадрид није имао милости против имењака из Севиље (5:0), иако није имао голгетерску помоћ у Кристијану Роналду. Одбрана Бетиса је капитулирала већ у 2. минуту када је Гарет Бејл погодио мрежу Адана, да би у наставку доживела прави бродолом. До краја меча Велшанин је додао још један гол на свој конто, утркујући се са Хамесом Родригезом (који је такође постигао два гола) ко ће постићи ефектнији погодак, док је свој допринос једним голом дао и Карим Бензема, доневши тако "краљевском клубу" први тријумф у сезони. Гостима ни пенал у 61. минуту није био довбољан за почасни гол јер је Кејлор Навас сјајно интервенисао после шута Кастра.

Luis Suarez u duelu sa Karlosom Kamenim
Луис Суарез у дуелу са Карлосом Каменим / Извор: Бета/АП

Барселона је тешком муком стигла до нова три бода у 2. колу Примере. Каталонци су и други меч у новој сезони окончали минималном победом, а после тријумфа против Билбаоа у првом колу, на "Камп Ноу" је пала жилава Малага, која је озбиљно намучила актуелног шампиона, дуго одолевала, све до 73. минута када је Томас Вермален постигао једини гол и то после недовољно добре интервенције голмана гостију Каменог, а екипа из Андалузије у завршници је чак била близу ремија.

Милан нашег тренера Синише Михајловића силно се намучио не би ли стигао до прве победе у шампионату. Иако под великим притиском (више о томе прочитајте ОВДЕ), "росонери" су успели да упишу прве бодове против Емполија, после разочаравајуће партије у првом колу против Фиорентине (0:2).

Тим са "Сан Сира" је до тријумфа стигао тек после два вођства. Карлос Бака је најавио добар меч домаћина голом већ после четврт часа игре, али је Сапонара изједначио већ у 20. минуту. Ипак, домаћин за којег није заиграо пристигли Марио Балотели, до победе је стигао спасоносним голом Луиза Адријана у 69. минуту.