ШИРОМ ЕВРОПЕ: Билбао шокирао Реал, наставља се агонија Милана! (ВИДЕО)

07.03.2015. 20:10 14:38
Fudbaleri Atletik Bilbaa
Фудбалери Атлетик Билбаа / Извор: Бета/АП

Минимална, али златна вредна победа Атлетика, којом је "краљевски клуб" оставио без победе други меч за редом. Сампдорија славила сигуран тријумф у Ђенови уз маестралан гол Самјуела Етоа, првог од доласка на Апенине.

У мечу 26. кола Примере, екипа Атлетика је у Билбау савладала Реал Мадрид са 1:0. Једини, али злата вредан погодак постигао је Адуриз у 26. минуту сусрета. Овај пораз могао би скупо да кошта "краљеве" с обзиром на то да би Барселона у случају победе над Рајо Ваљеканом преузела прво место на табели.

Очекивано, током већег дела сусрета Реал је имао лопту у ногама, контролисао је игру али осим прилика Бенземе и Бејла у самом финишу меча "краљеви" нису озбиљније угрозбили гол Билбаа. Са друге стране, домаћини су стрпљиво чекали своју шансу,а када су повели све карте ставили су на одбрану свог гола и на крају се заслужено радовали.

Тотенхем је у једном од заосталих мечева Премијер лиге савладао у гостима КПР резултатом 2:1. Оба гола за госте постигао је сјајни Хари Кејн, у 34. и 68. минуту, док је једини стрелац за "полицајце" био Сандро у 75.

Сампдорија српског тренера Синише Михајловића славила је други узастопни тријумф, овог пута против Каљарија резултатом 2:0. Победу Ђеновљана најавио је Де Силвестри голом у 33. минуту, да би у 72. Самјуел Ето постигао први гол у дресу Сампдорије и то на феноменалан начин, подсетивши тако на најбоље дане.

Фудбалери Милана још једном су разочарали своје навијаче, пошто су на стадиону "Сан Сиро" играли само 2:2 против Вероне. Лука Тони је довео госте у вођство из пенала у 18. минуту, да би изједначио Менез у 41, такође са беле тачке. Наговештај победе "росонера" донео је Тахцидис који је у 47. минуту постигао аутогол, после велике гужве и неколико неспретних интервенција играча оба тима у шеснаестерцу гостију, али се екипи Пипа Инзагија осветила "зихерашка" игра у завршници, па је Лопез у петом минуту надокнаде донео свом тиму бод, а Милан оставио у агонији, са само једним тријумфом у последњих пет мечева.