ШИРОМ ЕВРОПЕ: Кјелини голчином најавио дуплу круну Јувентуса, Адвокат изборио опстанак у Премијер лиги (ВИДЕО)

20.05.2015. 23:28
Slavlje fudbalera Juventusa
Славље фудбалера Јувентуса / Извор: Бета/АП

У финалу Купа Италије Јувентус бољи од Лација, Арсенал и Сандерленд играли без голова.

Јувентус је освајач дупле круне у Италији. "Бјанконери" су после одбране титуле у Серији А подигли и пехар националног купа. Екипа Масимилијана Алегрија је у финалу победила Лацио са 2:1, после продужетака. Повели су Римљани голом Стефана Радуа у 4. минуту, да би навијаче домаћина на стадиону "Олимпико" умирио Ђорђо Кјелини маестралним голом који можете и да погледате.

Ушло се у продужетке, а човек одлуке је био Алесандро Матри који је гол одлуке постигао у 97. минуту. Јувеу је ово иначе, прва дупла круна после 20 година. "Бјанконери" ће ускоро имати прилику да освоје и пехар Лиге шампиона, 6. јуна у Берлину.

За Лацио су играли Душан Баста (цео меч) и Филип Ђорђевић, од 83. минута.

На другом крају Европе, Арсенал и Сандерленд су одиграли меч Премијер лиге, а голова није било. Након овог дуела све екипе имају по 37 утакмица, Арсенал је на трећем месту са 72 бода, док је Сандерленд на 15. позицији са 38 поена. И док су "црне мачке" обезбедиле опстанак у Премијер лиги, "тобџије" тренутно иду у Лигу шампиона. Једино што би могло да поквари њихове планове је да у последњем колу изгубе убедљиво, а да четвртопласирани Манчестер јунајтед убедљиво слави. Тренутна разлика је три бода, с тим да је гол разлика Арсенала 67:35, а Јунајтеда 62:37.

Подсетимо, Сандерленд води бивши селектор Србије, Дик Адвокат, а ОВДЕ прочитајте о дешавањима у Купу Србије