ШИРОМ ЕВРОПЕ: Нејмар и Меси уписали нову тројку, Ливерпул поново разочарао! (ВИДЕО)

25.04.2015. 17:27 14:38
FK Barselona
ФК Барселона / Извор: Реутерс

Борусија у Дормунду посао против Ајнтрахта завршила у осам минута. Интер бољи од Роме (2:1), Удинезе добио Милан (2:1) и највероватније га "истерао" из Европе.

Фудбалери Вест Бромвич Албиона и Ливерпула одиграли су на "Хоторну" нерешено 0:0 у утакмици 34. кола Премијер лиге. Ливерпул је пропустио прилику да забележи победу и одмакне на табели Тотенхему и Саутемптону, који су раније поделили бодове у првом сусрету дана (2:2). Српски репрезентативац Лазар Марковић цео меч преседео је на клупи Ливерпула. У дресу "црвених" капитен Стивен Џерард забележио је 500. наступ у Премијер лиги.

Њукасл је код куће изгубио од Свонсија са 3:2 и тако се приближио зони испадања. "Свраке" су повеле у 20. минуту преко Переза, али то им није помогло да избегну седми узастопни пораз. Головима Оливеире, Сигурдсона и Цорка Свонси је дошао до преокрета. Пораз домаћина ублажио је Сим Де Јонг у 88. минуту.

FK Njukasl
ФК Њукасл / Извор: Реутерс

Лестер је савладао на гостовању Барнли голом Вардија у 60. минуту. Занимљиво је да је само неколико тренутака раније домаћин пропустио велику прилику да поведе, пошто Тејлор није искористио пенал.

Без Бајерна у стандардном суботњем термину љубитеље Бундеслиге највише је интересовало шта ће се догодити у Хамбургу, али и у срцу Баварске - Штутгарту. Наиме, обе екипе, с канапом око врата, бију битке за бег с дна табеле. "Швабе" су, бар на папиру, имали мало лакши посао, пошто су им у госте дошли играчи Фрајбурга. На северу Немачке Хамбургер је играо против Аугсбурга...

Филип Костић и његови саиграчи "тројку" су у џепу имали до 85. минута, а онда је више од 30.000 навијача утишао Петерсен. Један бод је, за Штутгарт, мало и сада су они екипа која "задужила" фењер. Хамбургер је славио 3:2, а гол одлуке и гол за бег с дна дао је Ласога у 71. минуту, само два пошто је Вернер изједначио.

Обемејанг и Кагава су за осам минута, у 24. и 32. минуту срушили наде Ајнтрахта да могу да изненаде, а овом победом изабраници Јиргена Клопа стигли су 39 бода и сада су седми. Аугсбург и Шалке им беже три.

У градском дербију одиграном у Барселони, лидер Примере је рутински уписао нови победу и првом пратиоцу и једином правом ривалу - Реалу побегао на 5. Нејмар је "начео" Еспањол, а, испоставиће се, тачку на "и" ставио је Меси у 25. минуту. Међутим, морамо да кажемо да је Ђорди Алба у 55. минуту, због неспортског понашања, добио црвени картон и екипу оставио на цедилу. Ова разлика ће бити "угрожена" у недељу око 23 сата, али под условом да архи ривал слави у Вигу.

У дербију италијанског шампионата Интер је у Милану добио Рому 2:1, док је истим резултатом Удинезе славило против Милана.

Inter
Интер / Извор: Бета/АП

До 11. тријумфа у шампионату Интер је дошао голом Маура Икардија у 88. минуту. Домаћин је повео преко Ернанеса у 15. минуту, а изједначење "вучици" донео је Нијанголан у 63. минуту. Српски репрезентативац Адем Љајић преседео је цео меч на клупи Роме, док је бивши капитен Немања Видић био стартер у тиму нероазура.

Раније током дана Удинезе је на свом терену са 2:1 победио Милан, који се новим поразом највероватније опростио од пласмана у Лигу Европе.