ШИРОМ ЕВРОПЕ: Атлетико стигао Барсу, Реалу пресудио бивши нападач!

13.12.2015. 16:52 23:05
Fudbaleri Arsenala
Фудбалери Арсенала / Извор: Профимедиа

Јувентусу дерби Серије А против Фиорентине.

Арсенал је лако победио Астон Вилу у Бирмингему и засео на чело премијерлигашке табеле до сутрашње утакмице Лестера против Челзија, а Милан је освојио само бод против будућег друголигаша Вероне чиме је притисак на тренера "росонера" Синишу Михајловића све већи. Аугзбург је победио Шалке скоро на исти начин као што је елиминисао Партизан и освајањем велика три бода направио велики корак унапред у трци за опстанак у Бундеслиги.

Буран викенд у Примери "закључили" су фудбалери Виљареала који су надиграли Реал резултатом 1:0. Човек одлуке био је Роберто Солдадо у осмом минуту којем Мадриђани својевремено нису указали шансу у првом тиму. Атлетико Мадрид је био бољи од Билбаа са 2:1 и тим тријумфом изједначио се на челу табеле са Барселоном.

Милан је одиграо нерешено код куће против последњепласиране Вероне и значајно се удаљио од битке за пласман у квалификације за Лигу Европе. У првом полувремену домаћин је оштећен јер је поништен регуларан гол Баке. Колумбијац је ипак успео да постигне гол у наставку игре, али гости су брзо стигли до изједначења. Де Јонг је скривио пенал и добио (престрого) црвени картон, а ветеран Лука Тони је био прецизан са 11 метара. Бошко Јанковић играо је за Верону од 78. минута.

Арсенал је лако победио у Бирмингему и већ сад најавио да ће Астон Вила следе сезоне играти у Чемпионшипу. Тобџије су све дилеме око победе решиле у првом полувремену, а голман Арсенала Петр Чех уписао се у историју. Чех је бранећи за Арсенал и претходно за Челси сачувао мрежу нетакнутом на 169 утакмица од 349 одиграних. Исто толико пута лопту из мреже није вадио ни Дејвид Џејмс, али је бранио чак 572 пута. Њукасл је славио у Лондону против Тотенхема резултатом 2:1, а изједначујући погодак који можете да погледате ОВДЕ је постигао Александар Митровић.

Аугзбург је дефинитивно на скутима среће ових дана. Против Партизана је преживео пречку и бројне промашене шансе црно-белих, а слично је било и против Шалкеа. Аугзбург је повео преко дефанзивца Хонга који је дао гол и Партизану, али су гости узвратили, Горецка је погодио пречку, а мало после тога Сеад Колашинац је поравнао на 1:1. У надокнади меча Бразилац Кајуби је постигао победоносни гол за домаћина и донео му три огромна бода у трци за опстанак.