ШИРОМ ЕВРОПЕ: Прелепи голови обележили дерби Атлетика и Барсе, Јунајтед бољи у највећем острвском дербију! (ВИДЕО)

12.09.2015. 16:58 14:38
Fudbaleri Barselone slave gol Nejmara u meču protiv Atletika
Фудбалери Барселоне славе гол Нејмара у мечу против Атлетика / Извор: Бета/АП

"Петардом" против Еспањола Роналдо оборио још један рекорд. Челси тоне све дубље. Јувентус не зна за тријумф ни у трећем овосезонском мечу.

У премијерној утакмици петог кола Премијер лиге, након паузе од две недеље услед одигравања мачева квалификација за Европско првенство, састали су се Евертон и Челси на "Гудисон Парку", а у мечу у коме је постојао само један ривал "карамелице" су савладале "плавце" са 3:1.

Челси је сезону отворио на веома слаб начин, и у првих четири кола освојили су свега четири бода. Овај пораз приближио је изабранике Жозеа Муриња још више зони испадања, па се на тај начин Челси након некомплетног петог кола налази свега два места изнад зоне испадања. Податак који додатно забрињава јесте да је одбрана тима са "Стамфорд Бриџа" тренутно најлошија у лиги са чак 12 примљених погодака, док ради поређења, један од главних претендената на тирулу Манчестер сити још нема примљен гол у овогодишњем издању Премијер лиге.

Stiven Nejsmit
Стивен Нејсмит / Извор: Бета/АП

Чини се да је детаљ који је одлучио меч био улазак у игру брзоногог Шкота Стивена Нејсмита у игру у деветом минуту. Два брзопотезна поготка Нејсмита у 17. и 22. минуту шокирала су Муриња, али је у 36. минуту Немања Матић послао праву "ракету" ка Тиму Хауарду, која је завршила у мрежи (тај гол можете да видите ОВДЕ).

Чинило се да би овај погодак нашег репрезентативца могао да тргне "плавце" из летаргије, али све што су до краја успели да ураде "плавци" је да приме још један погодак. Наиме, Нејсмит је још једном успео да матира голмана Асмира Беговића за коначни резултат.

Makazice Kristijana Bentekea u derbiju Mančester junajted - Liverpul
Маказице Кристијана Бентекеа у дербију Манчестер јунајтед - Ливерпул / Извор: Бета/АП

Последњи меч дана био је и дерби кола, највећи у енглеском фудбалу. Манчестер јунајтед је угостио Ливерпул и славио победу од 3:1. После игре без голова у првом полувремену, у наставку је уследила голеада. Дејли Блинд је довео "ђаволе" у вођство лепим голом у 49. минуту, да би Ерера у 70. дуплирао предност после оправдано досуђеног пенала због несмотреног старта Гомеза у свом шеснаестерцу.

Ливерпул је у 84. вратио наду прелепим голом Бентекеа, али је њу угасила последња аквизиција Јунајтеда, млади Антони Марсијал само два минута касније. Оба поготка можете да видите ОВДЕ.

Fidbaleri Bajerna slave gol Tomasa Milera u meču protiv Augzburga
Фидбалери Бајерна славе гол Томаса Милера у мечу против Аугзбурга / Извор: Бета/АП

Бајерн је до четвртог везаног тријумфа на страту Бундеслиге стигао преокретом у баварском дербију, на свом терену против Аугзбурга (2:1). Један од противника Партизана у групној фази Лиге Европе губио је од 43. минута на "Алијанц арени" голом Ејсвајна, али је у последњих 15 минута головима Левандовског и Томаса Милера шампион Немачке стигао до тријумфа. Ипак, остаје утисак да је пенал из којег је Милер затресао мрежу Хица досуђен престрого, пошто је Даглас Коста прелако пао после дуела у казненом простору гостију.

И (поново) највећи конкурент Бавараца Борусија из Дортмунда је захваљујући пеналу стигла до четврте победе. И то не једном, већ два на гостовању Хановеру (2:4). Оба је у голове претворио Обамејанг, најпре за изједначење од 1:1 у 35. минуту, а затим и потврду победе од 4:2 у 85. минуту, након што су пре тога аутоголом Фелипеа "милионери" дошли у вођство.

Fudbaleri Borusije Dortmund slave gol Pjer-Emerika Obamejanga u meču sa Hanoverom
Фудбалери Борусије Дортмунд славе гол Пјер-Емерика Обамејанга у мечу са Хановером / Извор: Бета/АП

Реал Мадрид је на гостовању Еспањолу славио убедљивим резултатом 6:0, а јунак победе "краљевског клуба" у Барселони био је Кристијано Роналдо. Најбољи фудбалер света постигао је чак пет погодака у овом мечу (неке од њих можете видети ОВДЕ), претекавши легенду клуба Раула Гонзалеса по броју голова у дресу мадридског клуба. Робналдо сада има 230 погодака на свом конту, а Раул 228, с тим што је Португалац одиграо свега 203 меча за "краљеве", а Раул чак 550.

У дербију кола Примере, у дуелу два последња шампиона Шпаније, Атлетико је имао предност против Барселоне, после прелепе акције у 51. минуту коју је голом завршио Фернандо Торес, који је показао да је специјалиста за дерби сусрете. Ипак, само четири минута касније, Нејмар је из слободног ударца са двадесетак метара поравнао резултат и сачувао наду Каталонаца да ће се са "Висенте Калдерона" вратити са сва три бода у џепу", погодивши саме рашље гола Јана Облака.

Потпуни преокрет гостима и трећи тријумф од старта шампионата донео је Лионел Меси 13 минута пре краја сусрета, када је још једну лепу акцију и асистенцију Луиса Суареза завршио поготком.

Јувентус тоне све дубље. "Стара дама" ни у трећем мечу од старта сезоне није успела да упише победу, а мало је фалило да упише и трећи пораз. Кјево је водило већ од 5. минута у Торину голом Финца Етемаја, али је у 83. минуту Дибала снажним ударцем са беле тачке донео изједначење и први бод шампиону Италије у новој сезони.