ШИРОМ ЕВРОПЕ: Реал на бод од Барсе, Митровић помогао Њукаслу, Агуеро ДЕМОЛИРАО Челси

16.04.2016. 18:14
Kristijano Ronaldo
Кристијано Роналдо / Извор: Реутерс

Манчестер јунајтед са 1:0 победио Астон Вилу и послао је у Чемпионшип.

Дављеници у Премијер лиги остварили су значајне победе. Сандерленд је славио против Норича са 3:0, а истим резултатом је тријумфовао и Њукасл. Захваљујући овим бодовима, два тима су направили значајан искорак у борби за опстанак. "Црне мачке" су сада на 18. месту са 30 бодова, док "свраке" имају два мање и на 19. су позицији. Астон Вила је одавно прежаљена.

СУПЕРЛИГА: Рафал Војводине – четири гола за 45 минута!

У дуелу Њукасла и Свонсија учествовао је и Александар Митровић. Српски нападач је ушао у 80. минуту, а само девет минута касније био асистент Андросу Таунсенду, за коначних 3:0. Поменуту Астон Вилу победио је Манчестер јунајтед (1:0) који је тренутно на петом месту и кандидат је за Европу наредне сезоне. Јунак "ђавола" је био Маркус Рашфорд који је био стрелац и против Вест Хема у ФА купу.

Дерби меч Премијер лиге одигран је у Лондону где је Челси дочекао Манчестер сити. Дочекао и кући испратио с осмесима. Серхио Агуеро је хет-триком разнео "плавце", који су од 80. минута играли без искљученог голмана Тиба Куртое.

У Ла Лиги, Реал је био убедљив на гостовању Хетафеу, пошто је славио са 5:1. Водећи гол дао је Карим Бензема, у 29. минуту, а онда су се "ређали" Иско, Гарет Бејл, Родригез и Кристијано Роналдо. "Лос Бланкоси" сада имају само бод мање од водеће Барселоне која додуше има меч мање.

Кахриманов КИКС коштао ЗВЕЗДУ победе над Партизаном, а НАВИЈАЧИ му ЈАСНО ПОРУЧИЛИ (ФОТО)

Податак вредан пажње у Бундеслиги је учинак ветерана Клаудија Пизара. Његов Вердер је победио са 3:2 екипу Волфсбурга, а искусни нападач је постигао 102. гол за "зелене" и на тај начин поставио клупски рекорд.

МИСЛИМА НА МАРАКАНИ: Стихови бившег фудбалера који леде крв у жилама навијача Звезде! (ФОТО)

У Серији А, у дербију Интер је са 2:0 победио Наполи, головима Маура Икардија и Марцела Брозовића. Нероазури су се овом тријумфом учврстили на четвртом месту табеле, док су Наполитанци остали на шест бодова мање од водећег Јувентуса. Тријумф Интера над Наполијем био је лакши јер за госте није играо Гонзало Игуаин.