ШИРОМ ЕВРОПЕ: Руни казнио Ливерпулове промашаје, Барса 6, Реал 5...

17.01.2016. 17:18 22:42
Vejn Runi slavi pogodak protiv Arsenala
Вејн Руни слави погодак против Арсенала / Извор: Профимедиа

Острвски дерби припао тиму из Манчестера.

Велики енглески дерби између Ливерпула и Манчестер јунајтеда завршен је победом гостију резултатом 1:0. Играчи домаћег клуба су промашивали, а гости из Манчестера стрпљиво чекали своју шансу до 78. минута када је Вејн Руни затресао противничку мрежу. Фудбалери Арсенала вратили су се на прво место Премијер лиге, пошто су у гостима одиграли 0:0 са Стоуком.

"Тобџије" сада имају 44 бода, колико има и Лестер, који је јуче одиграо 1:1 са Астон Вилом, али лондонски тим има бољу гол разлику. Стоук је остао на седмом месту са 33 бода.

Занимљив дан за љубитље фудбала је био на Апенинском полуострву. Најпре је Ђенова декласирала госте са Сицилије резултатом 4:0. У тиму Палерма је до 62.минута био српски фудбалер Урош Ђурђевић.

Затим је Јувентус идентичним резултатом победио екипу Удинезеа и тако наставио сјајну серију.  Рома и Верона су одиграле нерешено (1:1) а српски фудбалер Бошко Јанковић је ушао са клупе.

Фудбалери Реал Мадрида победили су на свом терену Спортинг са убедљивих 5:1 у утакмици 20. кола шпанске Примере. Реал је питање победника решио већ у првом полувремену, када су изабраници Зинедина Зидана и постигли свих пет голова.

Мрежу гостију начео је Герет Бејл у седмом минуту, а само два минута касније на 2:0 је повисио Кристијано Роналдо. У 12. минуту је већ било 3:0, а стрелац је био Карим Бензема. Роналдо је свој други гол на утакмици постигао у 18. минуту, а Бензема у 41.

У наставку меча виђен је само један погодак и то у мрежи Реала. Стрелац за Спортинг био је Исмаел Лопес Бланко у 62. минуту.

Атлетико Мадрид не да лидерско место, пошто је славио лако против Лас Палмаса на гостовању резултатом 3:0. Два гола дао је Антоан Гризман, а једном се су стрелце уписао Филипе Луис. "Јорганџије" имају 47 бодова, два више и меч више од Барселоне која је декласирала Атлетик Билбао са 6:0. У тријумфу Каталонаца блистао је троструки стрелац Луис Суарез.