ПРИМЕРА: Барса боља од шампиона, Торес се вратио после седам година (ВИДЕО)

11.01.2015. 17:39 14:38
Lionel Mesi i Nejmar slave gol u meču 18. kola Primere između Barselone i Atletiko Madrida
Лионел Меси и Нејмар славе гол у мечу 18. кола Примере између Барселоне и Атлетико Мадрида / Извор: Танјуг

Каталонци славили заслужену победу над Атлетиком у дерби мечу шпанског фудбалског шампионата.

Фудбалери Барселоне савладали су Атлетико Мадрид резултатом 3:1 (2:0) у дерби сусрету 18. кола шпанске Примере.

Каталонци су на "Камп Ноу" стигли до три бода захваљујући много бољој игри у првих 45 минута у којој су секли капитал од два гола. Домаћин је повео већ у 12. минуту после доброг продора Месија и неспретне реакције Суареза, што се испоставило као добар епилог, пошто је лопта стигла до Нејмара који је довео Барсу у вођство.

И за други гол најзаслужнији је био Лионел Меси. Сјајни Аргентинац за којег се спекулише да би у овом прелазном року могао да напусти "Ноу Камп", одлично је прошао кроз средину а затим лепо упослио Луиса Суареза који је рутински затресао мрежу Моје.

Ипак, у другом делу игре гости су заиграли много одлучније и на ситеку једног часа игре стигли до смањења резултата. Меси је неопрезно стартовао у свом шеснаестерцу, Гамез лако пао, а Маљенко досудио најстрожу казну. Сигуран извођеч био је Марио Манџукић.

Шампион Шпаније се у врло нервозној игри у наставку није снашао, а домаћин је у завршници стигао до поготка који је дефинитивно одлучио победника, а стрелац је био Лионел Меси, после одличне реакције Ракитића.

У редовима Атлетика у последњих двадесетак минута заиграо је и повратник Фернандо Торес, који је први пут после више од седам и по година и одласка у Ливерпул заиграо за "јорганџије". Ипак, ни он није успео да помогне Мадриђанима да избегну четврти пораз у шампионату, па је сада Барселона усамљена на другој позицији на табели, са три бода више од Атлетика и једним мање (уз меч мање) од Реала.

Екипа Севиље је до победе у малом андалузијском дербију са Алмеријом стигла за само шест минута, на измаку једног часа игре. Прво је Ибора у 58. минуту "отворио" домаћина, да би предност дуплирао Коке у 63. и поставио коначан резултат. Овом победом Севиља је избила на четврту позицију на табели, претекавши Валенсију од које сада има бод више и меч мање.

Велико изненађење је направио последњепласирани Елче који је са 2:1 победио у Билбау. Гости су од почетка показали да су дошли по бодове. Головима Родригеза и Фајра Елче је повео 2:0, а Атлетик је до краја само ублажио пораз преко Сан Хозеа.

Гранада и Реал Сосиједад ремизирали су резултатом 1:1. Гости су повели голом Веле у 36. минуту, али је домаћи састав до једног бода стигао десетак минута пре краја када је Рико био прецизан са беле тачке.

У последњем мечу 18. кола у понедељак се састају Рајо Ваљекано и Кордоба.